Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 27.10.18
Szczęk oręża, epickie pojedynki i Wiedźmin na okładce gry - nasz redakcyjny fan bijatyk 1x1 Jarek Gowin sprawdził, co do zaoferowania mają twórcy kontynuacji legendarnej-acz nieco podupadłej serii czyli Soulcalibur VI . I jest naprawdę elegancko. Z kolei Bartek Czetowicz odpalił polski Project Warlock - stylizowana graficznie niczym pierwsze trójwymiarowe strzelanki z dawnych lat gra bawi, ale w nie za dużych dawkach. I jeszcze NBA 2K Playgrounds 2 - zwariowana gra o ulicznej koszykówce ma tylko jeden, ale dosyć istotny feler: jak podkreśla Michał Król, stanowczo za dużo tu chęci na wyciągnięcie z gracza dodatkowych pieniędzy z mikropłatności (tak na marginesie - to działa, ludzie kupują, także ten...). Do naszego studia nieodmiennie przyszedł też giermaszowy ekspert od nowych technologii Radek Lis, więc dowiecie się, co dzieje się w branży IT . A Michał Król zebrał informacje o tym, nad czym pracują polscy twórcy .
GIERMASZ-Program z 20.10.18
Kolejne rozmowy z targów PGA 2018, ale i recenzje czy przegląd nowych technologii - w tym Giermaszu łączymy kilka wątków. Witamy w redakcji Bartka Czetowicza, który ma mocne wejście, bo przetestował dla Was nowe Call of Duty: Black Ops 4 . Strzelanka bez kampanii dla jednego gracza jest wspaniałą zabawą dla fana sieciowych potyczek. Jarek Gowin przetestował Space Hulk: Tactics i ta produkcja na podstawie gry planszowej naprawdę się naszemu recenzentowi spodobała. Aczkolwiek uwaga, bo jest trudna i zwłaszcza na początku wymaga cierpliwości. A wspomnianej cierpliwości nieco zabrakło Łukaszowi Rabikowskiemu, bo w jego ocenie Deep Sky Derelicts jest nudnawe chwilami ma problemy techniczne. Do naszego studia przyszedł też Radek Lis, czyli dowiecie się, jakie nowinki technologiczne zaprezentowano ostatnio. No i naturalnie jest część Giermaszu poświęcona targom PGA 2018. Zapraszamy na rozmowy Michała Króla i Andrzeja Kutysa o takich polskich grach jak: Drifland: The Magic Revival, Lust for Darkness, Elderborn, Project Downfall, Weedcraft Inc - dowiecie się też, co dzieje się w studiach Crunching Koalas oraz People Can Fly (możecie też wysłuchać osobno wszystkich wywiadów w naszym dziale Gramy po polsku ).
GIERMASZ-Program z 13.10.18
Nic dodać, nic ująć - zapraszamy do słuchania tego, co nagraliśmy w trakcie pierwszego dnia targów PGA 2018 w Poznaniu. Czyli - już teraz zapraszając na Giermasz w przyszłym tygodniu - będzie też relacja z dnia drugiego. A póki co, Michał Król i Andrzej Kutys mieli okazję między innymi obserwować wizytę w halach i rozmowy z polskimi twórcami premiera rządu Mateusza Morawieckiego. Ale mamy też recenzje: Jarek Gowin ograł Valkyria Chronicles 4 - i, chociaż fanem japońszczyzny nie jest, i zwraca uwagę, że to jednak bardziej propozycja dla wspomnianych fanów - to jest też w tej grze sporo rzeczy, które mogą zainteresować każdego gracza. Z kolei Łukasz Rabikowski przemierzał świat fantasy gry The Bard's Tale IV: Barrows Deep - i gdyby nie zbyt duża ilość błędów, to miłośnicy taktycznych RPG jak najbardziej mogą się tą produkcją zainteresować. No i oczywiście, tradycyjnie i na PGA nagrywamy recenzję - Michał Król gorąco poleca My Memory of Us .
GIERMASZ-Program z 06.10.18
Kolejna dawka wielkich hitów z hukiem wylądowała na sklepowych półkach. Co ważne, oprócz ogromnych budżetów - zwłaszcza promocyjnych - są to po prostu gry, które są godne polecenia. Agata Hawrylczuk po raz kolejny zatopiła się w świecie Asasynów, przygoda w starożytnej Grecji zabierze Wam z życia setki godzin, ale Assassin's Creed: Odyssey jest tego warte. Podobnie jak najnowsza FIFA 19 . Wiecie jak jest z grami piłkarskimi - nigdy się nie kończą, i jak zwraca uwagę Andrzej Kutys, syndrom "jeszcze tylko jednego meczu" jest na swoim miejscu. Michał Król po raz kolejny zatopił się w świecie gry narracyjnej, filmowej, kontynuacji naprawdę udanej "jedynki" czyli Life is Strange 2 . To dopiero początek tej przygody, i jest bardzo, bardzo obiecujący. Oczywiście nasz ekspert Radek Lis sprawdził, co dzieje się w świecie IT . No i kącik Gramy po polsku. Andrzej i Michał z ożywieniem dyskutują o żądaniach Andrzeja Sapkowskiego wobec CD Projekt RED.