Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 24.11.18
Ale, że sześć recenzji?! SZEŚĆ??? Ano - dokładnie tyle w tym wydaniu Giermaszu. Chociaż, fakt faktem, nie wszystkie opisywane gry to superprodukcje za miliony. Oczywiście do tej kategorii zaliczamy najnowszą odsłonę hitowej sieciowej strzelaniny Battlefield V - Łukasz Rabikowski jednakowoż trochę narzeka na brak klimatu, błędy i dziwne pomysły twórców. Bartłomiej Czetowicz jest ogromnym fanem postapokaliptycznego uniwersum wykreowanego w serii Fallout - ale pierwsze wrażenia z Fallout 76, są takie, że pod względem technicznym ten tytuł jest momentami niegrywalny. Więc, skoro na razie gra czeka na "załatanie" Bartek wziął się za wirtualną farmerkę w Farming Simulator 19 - najnowsza odsłona megapopularnej w Polsce serii nie zawiedzie fanów. Za to Jarek Gowin - trochę ku swojemu zaskoczeniu - nie mógł się oderwać od japońskiej bijatyki na podstawie anime: co prawda Fist of the North Star: Lost Paradise nie wygląda jak super-produkcja, ale jest niezmiernie grywalne. Andrzej Kutys opisał Wam, Drodzy Rodzice, czy warto kupić grę Psi Patrol: Ruszamy do akcji! Jeżeli dla przedszkolaka - to można spróbować. A Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku i ocenił polską produkcję Timber Tenni: Versus . Wysublimowanego symulatora tenisa się nie spodziewajcie, a zabawa jest sympatyczna. I jeszcze Radek Lis sprawdził co dzieje się w świecie nowych technologii .
GIERMASZ-Program z 17.11.18
Dwie gry polskie recenzujemy w tym Giermaszu: na początku naprawdę udany powrót uniwersum Białego Wilka, w opinii Łukasza Rabikowskiego Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści wciągają do zabawy i godnie reprezentują, było nie było, światową markę. Michał Król poleca za to zręcznościową wariację na temat jeżdżenia motocyklem - w Steel Rats, polskiej produkcji, kierujemy gangiem motocyklistów, którzy muszą ocalić swoje miasto. Andrzej Kutys ograł odpicowane klasyki sprzed lat, czyli Spyro Reignited Trilogy . Bawiły w czasach pierwszego PlayStation - a z uwspółcześnioną grafiką to niezmiennie bardzo grywalne kawałki kodu. Wreszcie Jarek Gowin narzeka trochę na bijatykę na podstawie anime - bo w My Hero's One Justice widzi sporo niewykorzystanego potencjału. A i pamiętajcie, że to takie trochę japońskie "dziwactwo". Michał Król opowiada też, co dzieje się u polskich twórców, a Radek Lis wtajemnicza w świat nowych technologii .
GIERMASZ-Program z 10.11.18
Formalności stało się zadość: Red Dead Redemption 2 oczywiście od Michała Króla dostaje skromne 11/10. Wspaniałości tej kowbojskiej opowieści doprawdy trudno się oprzeć, to najbardziej kompletna obecnie gra z otwartym światem i wybitna produkcja na tle całej tej generacji. Andrzej Kutys z kolei poleca odnowione Luigi's Mansion : to klasyczna produkcja przełomu XX i XXI wieku i dobrze jej z tym. Za to Jarek Gowin miał pewien "zgryz" - opisywane przez niego Call of Cthulhu jest, hmm, niezbyt urodziwe, ma pewne problemy - ale, ale - nasz recenzent mimo tego zwyczajnie dobrze się bawił grając. W studiu pojawił się też nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis a Michał Król opowiedział też o tym, co dzieje się u polskich twórców gier .
GIERMASZ-Program z 03.11.18
Aż chce się zacytować klasyczny tekst, klasycznej piosenki, klasycznego już Kazika: "stało się, stało się, to co miało się stać" - czyli jesteśmy po premierze Red Dead Redeption 2 i zgodnie z oczekiwaniami "dychy" lecą jak z rogu obfitości. Jako, że to ogromna i złożona opowieść o Dzikim Zachodzie, na razie Michał Król dzieli się pierwszymi wrażeniami - cóż, niewyspany chodzi, bo zachwycony i zamiast spać gra po nocach. A pełna recenzja za tydzień. Z kolei Łukasz Rabikowski po raz kolejny - bo serię lubi - wcielił się w rolę piłkarskiego managera: Football Manager 2019 prezentuje się okazale. Bartek Czetowicz lubi zawody amerykańskiego wrestlingu na ekranie i zdaniem naszego recenzenta WWE 2K19 to najlepsza odsłona serii. Zresztą - same serie w tym programie: co prawda po najnowszej odsłonie tej "klockowej" rewolucji się nie spodziewajcie, ale Jarek Gowin, miłośnik super-bohaterskiej "trzódki" oraz jego Młody, LEGO DC Super-Villains bawili się bardzo dobrze. Poza tym, o najnowszych technologiach opowiada nasz ekspert Radek Lis, a Michał Król przygotował też kącik Gramy po polsku .