Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Asasyni nie wiedzą co to odpoczynek. Nie robią sobie przerw. Zbyt szybko pojawiają się jeden po drugim? A co to jest zbyt szybko? Ehm. Wydanie Odyssey zaraz po Origins było zbyt szybko. Do tego już olbrzymiego tortu zwanego Odyseją dostaliśmy pierwszą wisienkę. Pierwszy z odcinków o dziedzictwie pierwszego ostrza. "Tego" ostrza. Tego ukrytego oczywiście. Czyli nasze spartańskie rodzeństwo poznaje takich skrytobójców, którzy już umieją asem z rękawa bezszelestnie zabić. A konkretnie spotykamy Dariusza, zabójcę Kserksesa I - szachinszacha, czyli króla królów Persji. Dariusz, którego posągi mieliśmy już okazje oglądać oczami asasyna o imieniu Ezio, teraz już jest seniorem w Macedonii i razem z dziećmi nawiązuje współpracę z naszymi bohaterami w słusznej sprawie.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Ubisoft Polska
GIERMASZ Recenzja Assassin’s Creed: Odyssey - DLC - Dziedzictwo Pierwszego Ostrza Epizod 1

Epizod 1: Ścigani jest częścią dłuższej historii. I zaczyna się dobrze, od przybycia do płonącej wioski. Ale nie spoilerując: mamy trzy nowe wątki na liście zadań i m.in. jedną z odnóg nowego perskiego zakonu do rozbicia. Te zamaskowane oprychy tworzą gałąź nowych ale właściwie dobrze nam znanych antagonistów bo to z tych gagatków wyrosną w przyszłości nasi znajomi - Templariusze.

Jest i nowa umiejętność dla Kasandry vel Aleksiosa, dzięki której łatwiej jest pozostać w ukryciu. Oraz całkiem długa historia do obejrzenia. W pewnym sensie robi się więc bardziej "asasyńsko": ukryte ostrze, większy nacisk na skrytobójstwo, proto-Templariusze i jeden z pierwszych asasynów - Dariusz. Kasandra (lub ewentualnie Aleksios) nadal jest jednak sobą i mimo zaangażowania się w macedońskie sprawy oraz ciekawego spotkania z dostarczającym jej moralnych dylematów i fizycznie wymagającym bossem, po staremu korzysta ze swojej włóczni i spartańskim kopniakiem toruje sobie każdą drogę, którą zechce. Nie zamienia się nagle w chowającego się w stogach siana, zakapturzonego, "Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone", członka bractwa niemalże anonimowych skrytobójców. I chwała jej za to.

Po premierze podstawy Assassin's Creed: Odyssey pojawiło się trochę wątpliwości na temat tego ile jeszcze jest "asasynów w asasynach". Podobnie jak Bayek w Origins, Kasandra (poważnie, jeśli gracie Aleksiosem to robicie to źle) nie stara się nikomu tu przypodobać ale ci niezadowoleni z kierunku obranego przez Ubisoft powinni przy "Ściganych" poczuć się bardziej usatysfakcjonowani. "Ścigani" nie są długim dodatkiem, zwłaszcza dla tych, którzy już odwiedzili Macedonię. Nie wnoszą nic nowego do rozgrywki, mechaniki, graiki. Nie są też odkrywczym czy zachwycającym dodatkiem jak "Klątwa Faraonów" w poprzedniej części. Ale są bardzo dobrym pierwszym rozdziałem obiecującej historii. Czekam na kolejne.
 

Zobacz także

2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 The Alto Collection [PS4] Czy gra zręcznościowa, może być relaksującym doświadczeniem? Zestaw dwóch produkcji The Alto Collection udowadnia, że tak, pomimo sporego wyzwania jakie… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Wasteland 3 [PS4] Dawno tak świetnie się nie bawiłem przy RPG-u. W ogóle w klimacie post-apo od dawna nie miałem takiej radochy. Wasteland 3 doskonale daje radę. Jest w każdym… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Project CARS 3 [PS4] Slightly Mad studio postanowiło, że ich nowa produkcja spod szyldu Project Cars była bardziej przystosowana dla niedzielnych graczy. Warto podkreślić, że… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Shing! [PS4] Rachu ciachu i po strachu - tak w skrócie można opisać Shing!, chodzoną bijatykę od polskiego studia Mass Creation. Czwórka bohaterów, setki wrogów, zabójcze… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Kandagawa Jet Girls [PS4] Dostałem grę osadzoną nowym japońskim uniwersum, o którym nie miałem zielonego pojęcia. Słowo anime, czyli tamtejsza animacja, jest mi znane, ale miałem… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 Fall Guys: Ultimate Knockout [PS4] To miała być klasyczna, pisana recenzja Giermaszu. Ale wystarczy sprawdzić, co wydarzyło się wokół tej gry, jak szybko stała się fenomenem, żeby stwierdzić… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 PGA 2K21 [PS4] Nie ma co "ściemniać", mój punkt wyjścia do pisania tej recenzji był taki: nigdy nie grałem w wirtualnego golfa, tym bardziej prawdziwego, nie znałem zasad… » więcej
12345