Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Etherborn
Etherborn
Ja to zawsze dostanę ciekawy tytuł do recenzji w naszym Giermaszu. Może pamiętacie zeszłoroczne The First Tree? Tam staraliśmy się znaleźć sens istnienia, swoje miejsce na ziemi... nie inaczej jest tym razem, ponieważ przyszło mi recenzować Etherborn. To gra studia Altered Matter, w której wcielamy się w istotę, która przypomina człowieka i szuka sensu swojego życia. Ciężko powiedzieć cokolwiek o fabule w Etherborn, ponieważ jak to bywa w grach logicznych, takich tytułach zadających życiowe znaki zapytania, możemy ją wytworzyć sami w naszej wyobraźni. Wątek fabularny został ograniczony do minimum, dlatego musimy się postarać zinterpretować historię sami. Taki sposób rozgrywania akcji ma swoich fanów i przeciwników.

Grę do recenzji dostaliśmy od sklepu internetowego GOG.com
GIERMASZ-Recenzja Etherborn

Gracze skupiają się na tytule gry - Etherborn, czyli urodzony w eterze? Według definicji eter jest substancją wypełniającą cały Wszechświat. Możemy więc wnioskować, że główny bohater gry to postać pochodząca z kosmosu. Główny bohater wygląda jak manekin, jednak jest przezroczysty i widać jego organy wewnętrzne. Może dlatego, że jest nowo zrodzoną postacią i musi dopiero się ukształtować? Tego nie wiem, to tylko moje przemyślenia i moja interpretacja.

Twórcy gry, przygotowali dla nas kilka lokacji, ponieważ jest to platformówka - przyjdzie nam głównie skakać, omijać przeszkody i rozwiązywać łamigłówki. Główny bohater gry łamie wszelkie zasady grawitacji, wiec będziemy musieli wyrwać swoje myślenie poza ramki logicznego myślenia. To znaczy...szukać nietuzinkowych rozwiązań. Kiedy nasz bohater podchodzi do zaokrąglonych krawędzi planszy, ta obraca się tak, że ściana staje się podłogą. Naszym głównym celem jest szukanie i zbieranie kul energii. Określona ich liczba odblokowuje nowe elementy. Czasami jest po prostu trudno, bo nie ma żadnych podpowiedzi - nie raz się zaciąłem i zastanawiałem nad tym, co zrobić, żeby przejść dalej.

Etherborn to gra, która porusza życiowe tematy, wzbudza nasze refleksje - pomaga w tym zdecydowanie ścieżka dźwiękowa i oprawa graficzna. Gra przeznaczona zdecydowanie na popołudniowe lub wieczorne odprężenie. Przejście tytułu zajęło mi prawie 3 godziny. Jako gra logiczna wypada średnio. Cena jest zdecydowanie za wysoka - nie warto tyle za nią wydać. Poczekajcie lepiej na wyprzedaże i wtedy spróbujcie zagrać w ten tytuł.
 

Zobacz także

2020-09-12, godz. 06:00 NBA 2K21 [PS4] Nowe NBA od 2KSports to poprzednia odsłona z nowymi strojami i zawodnikami - powiedzą hejterzy. Nie do końca, ponieważ w 2K21 mamy kilka nowości. Nie są… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Marvel's Avengers [PS4] Nie jest tak najgorzej... Obawy przed premierą Marvel's Avengers były spore - gracze - w tym trochę ja - kręcili nieco nosem po tym, jak dostali do ogrywania… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 Immortal Realms: Vampire Wars [Switch] W krainie fantasy zwanej Nemire wampirze rody żyją w symbiozie z ludźmi. Czyli za daninę z krwi śmiertelnicy mogą egzystować u boku swoich panów. A nawet… » więcej 2020-09-12, godz. 06:00 The Alto Collection [PS4] Czy gra zręcznościowa, może być relaksującym doświadczeniem? Zestaw dwóch produkcji The Alto Collection udowadnia, że tak, pomimo sporego wyzwania jakie… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Wasteland 3 [PS4] Dawno tak świetnie się nie bawiłem przy RPG-u. W ogóle w klimacie post-apo od dawna nie miałem takiej radochy. Wasteland 3 doskonale daje radę. Jest w każdym… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Project CARS 3 [PS4] Slightly Mad studio postanowiło, że ich nowa produkcja spod szyldu Project Cars była bardziej przystosowana dla niedzielnych graczy. Warto podkreślić, że… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Shing! [PS4] Rachu ciachu i po strachu - tak w skrócie można opisać Shing!, chodzoną bijatykę od polskiego studia Mass Creation. Czwórka bohaterów, setki wrogów, zabójcze… » więcej 2020-09-05, godz. 06:00 Kandagawa Jet Girls [PS4] Dostałem grę osadzoną nowym japońskim uniwersum, o którym nie miałem zielonego pojęcia. Słowo anime, czyli tamtejsza animacja, jest mi znane, ale miałem… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 Fall Guys: Ultimate Knockout [PS4] To miała być klasyczna, pisana recenzja Giermaszu. Ale wystarczy sprawdzić, co wydarzyło się wokół tej gry, jak szybko stała się fenomenem, żeby stwierdzić… » więcej 2020-08-29, godz. 06:00 PGA 2K21 [PS4] Nie ma co "ściemniać", mój punkt wyjścia do pisania tej recenzji był taki: nigdy nie grałem w wirtualnego golfa, tym bardziej prawdziwego, nie znałem zasad… » więcej
12345