Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Etherborn
Etherborn
Ja to zawsze dostanę ciekawy tytuł do recenzji w naszym Giermaszu. Może pamiętacie zeszłoroczne The First Tree? Tam staraliśmy się znaleźć sens istnienia, swoje miejsce na ziemi... nie inaczej jest tym razem, ponieważ przyszło mi recenzować Etherborn. To gra studia Altered Matter, w której wcielamy się w istotę, która przypomina człowieka i szuka sensu swojego życia. Ciężko powiedzieć cokolwiek o fabule w Etherborn, ponieważ jak to bywa w grach logicznych, takich tytułach zadających życiowe znaki zapytania, możemy ją wytworzyć sami w naszej wyobraźni. Wątek fabularny został ograniczony do minimum, dlatego musimy się postarać zinterpretować historię sami. Taki sposób rozgrywania akcji ma swoich fanów i przeciwników.

Grę do recenzji dostaliśmy od sklepu internetowego GOG.com
GIERMASZ-Recenzja Etherborn

Gracze skupiają się na tytule gry - Etherborn, czyli urodzony w eterze? Według definicji eter jest substancją wypełniającą cały Wszechświat. Możemy więc wnioskować, że główny bohater gry to postać pochodząca z kosmosu. Główny bohater wygląda jak manekin, jednak jest przezroczysty i widać jego organy wewnętrzne. Może dlatego, że jest nowo zrodzoną postacią i musi dopiero się ukształtować? Tego nie wiem, to tylko moje przemyślenia i moja interpretacja.

Twórcy gry, przygotowali dla nas kilka lokacji, ponieważ jest to platformówka - przyjdzie nam głównie skakać, omijać przeszkody i rozwiązywać łamigłówki. Główny bohater gry łamie wszelkie zasady grawitacji, wiec będziemy musieli wyrwać swoje myślenie poza ramki logicznego myślenia. To znaczy...szukać nietuzinkowych rozwiązań. Kiedy nasz bohater podchodzi do zaokrąglonych krawędzi planszy, ta obraca się tak, że ściana staje się podłogą. Naszym głównym celem jest szukanie i zbieranie kul energii. Określona ich liczba odblokowuje nowe elementy. Czasami jest po prostu trudno, bo nie ma żadnych podpowiedzi - nie raz się zaciąłem i zastanawiałem nad tym, co zrobić, żeby przejść dalej.

Etherborn to gra, która porusza życiowe tematy, wzbudza nasze refleksje - pomaga w tym zdecydowanie ścieżka dźwiękowa i oprawa graficzna. Gra przeznaczona zdecydowanie na popołudniowe lub wieczorne odprężenie. Przejście tytułu zajęło mi prawie 3 godziny. Jako gra logiczna wypada średnio. Cena jest zdecydowanie za wysoka - nie warto tyle za nią wydać. Poczekajcie lepiej na wyprzedaże i wtedy spróbujcie zagrać w ten tytuł.
 

Zobacz także

2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Marvel's Midnight Suns [Xbox Series X] To jedna z tych produkcji, do których nie można podchodzić uprzedzonym. W komentarzach pod jej zapowiedziami było sporo marudzenia, że "co to za karty, że… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 Need for Speed: Unbound [Xbox Series X] Idealny start, zapach palonej gumy roznosi się po dzielnicy i ruszając z szóstej pozycji już po chwili siedzę na zderzaku drugiego w stawce Lamborghini Murciélago… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 The Callisto Protocol [Xbox Series X] Jedna z głośniejszych premier tego roku. To na pewno. Duchowy następca Dead Space? Tu już bym się kłócił. Horror? Owszem. Chwilami. Na pewno jednak solidna… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 Sonic Frontiers [PlayStation 5] Sonic, ikona gamingowej popkultury, która zaistniała w świadomości graczy dzięki konsolom SEGI. Ale nie w Polsce, bo jednak byliśmy kilka lat za całym światem… » więcej 2022-12-10, godz. 14:32 Evil West [Xbox Series X] Evil West to bez wątpienia jedna z lepszych gier w portfolio polskiego studia Flying Wild Hog. Połączenie klimatu Dzikiego Zachodu z wampirami, strzelaniny… » więcej
12345