Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Gramy po polsku na 29.02.20
Mijają kolejne tygodnie, miesiące - a my ciągle o tym cyberpunkowym świecie... Cóż, to najbardziej wyczekiwana polska gra dosłownie na całym świecie. Ale są też inni, którzy dorzucają swoją "cegiełkę" do rodzimej branży. Michał Król sprawdził na przykład także to, jakie mniejsze studia wkrótce ujawnią swoje najnowsze produkcje. Sporo z nich zadebiutuje wkrótce na konsoli "wielkiego N" - to bardzo przyjazny sprzęt dla wielu chętnych.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 22.02.20
"Gierki są dla dzieci" - ileż razy gracze słyszeli te, hmm, głupoty, hę? No to teraz macie super-kontr-argument: jak podkreśla Michał Król, największa polska firma produkująca gry jest warta więcej niż... potentat paliwowy... Także za tymi "gierkami dla dzieci" stoi potężny biznes. Zresztą, wiecie doskonale, że obecnie można znaleźć produkcje adresowane niemalże do każdej grupy wiekowej. Jakie nowe premiery, czy uznane polskie studio znowu podbije rynek swoją sieciową strzelanką - między innymi o tym w naszej roznmowie.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 08.02.20
Żeby było śmieszniej - tytułowych reperkusji po opóźnieniu premiery największej polskiej produkcji właściwie nie było. Bo dzięki serialowi o Białym Wilku znowu świetnie im się sprzedają gry z tym bohaterem i zamiast dołować po przełożeniu przygód w cyberpunkowym świecie, to firma właśnie zaliczyła historyczny giełdowy rekord. Oni już zresztą osiągnęli swoją pozycję w branży, a pojawiają się kolejne aspirujące do najwyższej półki zespoły. Między innymi o tym mówi Michał Król, posłuchajcie rozmowy.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 01.02.20
W tym wydaniu kącika polskiego Michał Król, także współautor strony o polskich grach Graczpospolita.pl - opowiada o rozstrzygniętym plebiscycie na najlepszych w 2019 roku. Wygrał polski horror o Wiedźmie z Blair, a największa różnica głosów dotyczyła kategorii "najbardziej wyczekiwane" - tak, zgadliście, skoro cały świat czeka na przygody w cyberpunkowym świecie, to i wynik był z góry znany, heh. Ale nie tylko o tym rozmawiamy, przecież 2020 już dawno się rozpoczął i czekamy na parę fajnie zapowiadających się produkcji.