Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
Giermasz #404
Giermasz #404
GIERMASZ-Program z 27.06.20
Nie mogło być inaczej: nasz redakcyjny kolega Jarosław Gowin (fan także pierwszej części) jest pod ogromnym wrażeniem przygody, jaką przeżył w ponurym postapokaliptycznym świecie The Last of Us Part II. Tylko pamiętajcie - mając na myśli kontrowersje dotyczące historii tam przedstawionej - to jest dorosła gra dla dorosłych. Dla odmiany, Andrzej Kutys poleca fanom kolorowe i jakże sympatyczne rozszerzenie do hitowej serii: Pokemon Shield The Isle of Armor to solidna dawka zbieractwa, której miłośnicy nie mogą przegapić. Mamy też dwie polskie produkcje: Michał Król z przyjemnością odpalał zręcznościową strzelankę Red Wings: Aces of the Sky. A Bartek Czetowicz przetestował Destrobots i poleca, bo można się naprawdę dobrze bawić, także we dwie osoby. Mamy też informacje, co dzieje się w polskiej branży gier, sprawdził to jak zawsze Michał Król. Nie zapominamy także o nowoczesnych technologiach o których opowiada Radek Lis.
Giermasz #403
Giermasz #403
GIERMASZ-Program z 20.06.20
Bardzo dobre gry mają to do siebie, że fani wykorzystają każdą okazję, aby do swoich ulubionych pozycji wracać. Nasz redakcyjny kolega Bartek Czetowicz z przyjemnością odpalił więc dodatek do bardzo udanej produkcji i podkreśla, że Moonlighter: Between Dimensions DLC jest warte Waszych pieniędzy. Polecamy także inny dodatek, zdaniem Jarka Gowina, z sieciowym The Elder Scrolls Online Greymoor DLC miło spędzicie czas. Mamy też coś dla fanów przenośnego grania, którzy mogą wreszcie na swoim sprzęcie odpalić Bioshock The Collection na Switch. Co prawda nie jest to jakość "dużych" konsol - ale za to grać można wszędzie i ta wersja jest dobrze opracowana. Bardzo dużo się też działo w polskiej branży gier, Michał Król przedstawia szczegóły (gra jako lektura szkolna!). I jeszcze kącik technologiczny, Radek Lis jak zawsze sprawdził, jakie nowinki szykują nam inżynierowie i wynalazcy.
PlayStation 5
PlayStation 5
GIERMASZ-Program z 13.06.20
Wygląda na to, że w świecie graczy ostatnia prezentacja PlayStation 5 zrobiła ogromne wrażenie. Mało gadania - dużo trailerów. W tym, wielu bardzo wyczekiwanych kontynuacji, ale i tytułów zupełnie nowych bądź kontynuacji znanych marek, oczywiście z "super-ultra" oprawą dzięki mocy nowej konsoli. Chociaż część filmików pozostawiła pewien niedosyt. I warto pamiętać, że - jednak - jest to marketing i dopiero przetestowanie tych zapowiedzi, recenzje w Giermaszu, dadzą nam i Wam odpowiedź, czy przygotowywane produkcje faktycznie są tak dobre, jak się sugeruje. Między innymi o tym w Giermaszu rozmawia Michał Król i Andrzej Kutys, to temat, który zdominował tę audycję. Także w kąciku technologicznym przygotowanym przez Radka Lisa. I czekamy na pokaz gier i sprzętu Wielkiej Konkurencji z Redmont... Ale i trzy recenzje przygotowaliśmy. Michał Król ograł niezależne i niezwykle zabawne What the Golf? - i bawił się doskonale. Andrzej Kutys poleca remaster Ys: Memories of Celceta - mimo przestarzałej grafiki, rozgrywka dalej cieszy naszego redakcyjnego fana gatunku. Podobnie jak przenośna wersja serii Borderlands Legendary Collection, Barłomiej Czetowicz testował i ma drobne tylko uwagi.
GIERMASZ-Program z 06.06.20
Cyberpunkowy thriller w posępnym klimacie noire? A może niesamowity świat i wielka przygoda? Lub powrót do udanego i lubianego "mordobicia" przy okazji premiery dużego dodatku fabularnego? Niezależnie co wybierzecie, nasi recenzenci chwalą: Michał Król poleca polskie Liberated. Które to zresztą przy okazji ostatnich wydarzeń na świecie staje się jakby tak niepokojąco aktualne. Andrzej Kutys ocenia, że remaster Xenoblade Chronicles: Definitive Edition to świetne RPG, nie tylko dla fanów japońskiej szkoły. Tylko najlepiej weźcie urlop, to duża gra. A Jarek Gowin z uśmiechem na ustach - i krwawą jatką na ekranie - poleca rozszerzenie Mortal Kombat 11 DLC Aftermath. Oczywiście w fabule nie doszukujcie się - heh - psychologicznej głębi... Oprócz tego wspomniany Michał Król przygotował kącik Gramy po polsku. A Radek Lis zabrał nas w kosmos, bo sporo o wojażach w przestrzeni rozmawialiśmy przy okazji kącika technologicznego.