Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Gramy po polsku na 29.08.20
W normalnych czasach, zamiast opowiadać o prezentowanych polskich grach przywieźlibyśmy dla Was mnóstwo wywiadów. Oczywiście przywieźlibyśmy je z Kolonii, z targów Gamescom 2020. No, ale cóż, czasy są "kowidowe", impreza odbywa się on line. Na szczęście nie brakuje na niej rodzimych produkcji. Michał Król zebrał informacje o tych tytułach (zapewne za tydzień uzupełnimy te wieści). Rozmawiamy także o kondycji polskiej branży gier wideo, bo powstał specjalny raport na ten temat.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 22.08.20
Czyżby jednak? Czyżby fuzja/połączenie/przejęcie o którym od kilku miesięcy plotkuje polska branża miało stać się faktem? Są pewne sygnały, że tak - a o szczegółach mówi Michał Król w tym wydaniu kącika Gramy po polsku. Gdy jedni - oprócz robienia gier - zajmują się także czystym biznesem, inni (także zajmują się biznesem) zapowiadają swoje nowe produkcje. A że studio znane i dorobkiem, to bardzo jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie. Porozmawiamy też o symulatorze drwala i wielkim rżnięciu.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 15.08.20
Po krótkiej urlopowej przerwie wracamy do naszego co tygodniowego przeglądu wydarzeń w polskiej branży gier wideo. W studiu Michał Król z najnowszymi informacjami. Mówimy między innymi o pomyśle pilotażowego programu związanego z grami komputerowymi, które mają pojawić się w polskich szkołach. Poza tym, tradycyjnie, sprawdzamy nad czym pracują nasze utalentowane zespoły. Niektórzy są już całkiem zaawansowani, inni pokazują tylko krótkie "zajawki". Pojawiła się także lista nominowanych w jednym z plebiscytów - między innymi o tym mówimy w tym wydaniu kącika Gramy po polsku.