Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » PUBLICYSTYKA
Przegląd tygodnia
Przegląd tygodnia
Ponoć to miało być niemożliwe. Co więcej, wydawca zaciekle walczył, żeby nie dochodziło do sprzedaży za realne pieniądze "paczek" z piłkarzami do sieciowego trybu Ultimate Team w mega popularnej FIFA 21. A tu się okazało, że pracownik korporacji za ogromne kwoty "ogarniał" karty. Ceny dochodziły do tysięcy złotych za graczy z najlepszymi statystykami. Na ten moment nie ma komentarza wydawcy, a afera w sieci trwa.

Gdy wielki koncern zastanawia się nad znoszącą miliardowe, złote jaja produkcją - mały, niezależny team z Rosji świętuje sukces rozpikselowanej, znacznie skromniejszej wydawałoby się produkcji. Loop Hero jest kolejnym ostatnio (vide Valheim) niespodziewanym hitem sklepu Steam, uwielbianym w recenzjach graczy, co przełożyło się na już pół milionową sprzedaż.

Jeżeli czekacie na kontynuację jednej z najsłynniejszych serii jRPG w historii, to aby w pierwszej kolejności odpalić Final Fantasy 16 to trzeba się zaopatrzyć w PS5. Premiera na PC planowana jest dopiero około 14. miesięcy później. Wersji na XSX/S nie zapowiedziano w ogóle. Ale spokojnie, tak czy owak daty (pierwszej) premiery i tak jeszcze nie podano.

Za to - ni stąd ni z owąd - pojawiła się data premiery rodzimej gry Paradise Lost. Przygoda w postnuklearnej Polsce zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Na filmach z rozgrywki wygląda ta produkcja na symulator chodzenia z elementami gry przygodowej. Ciekawi jesteśmy wizji twórców Europy w której Niemcy nie przegrały II wojny światowej.

Płoną serwery - płoną dane użytkowników popularnej sieciowej gry o przetrwaniu Rust. Jeżeli gracie, to już pewnie i tak wiecie, a twórcy już niestety potwierdzili, że progres przynajmniej części społeczności "poszedł z dymem" i nie ma opcji, żeby go przywrócić. Oczywiście pojawia się tu też pytanie, co to może oznaczać dla zaplanowanej w niedalekiej przyszłości wersji konsolowej.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge zapowiedziane. Co ciekawe, w piosence z ujawnionego pierwszego trailera, rockowej przeróbce tematu z Wojowniczych Żółwi zaśpiewał nie byle kto, bo frontman Faith No More Mike Patton. A sama gra? Podana w "nowoczesnych pikselach" chodzona bijatyka. Premiera ponoć niebawem.

Zapowiadane wykupienie Bethesdy przez Microsoft stało się formalnie faktem. Słynne serie - The Elder Scrolls, Doom, Fallout - oraz inne gry z katalogu wydawcy pojawią się za chwilę w usłudze Xbox Game Pass. No i szykują się ponoć "wielkie zapowiedzi". Choć - ciekawostka - zawarta wcześniej umowa na ekskluzywne dla PS5 i PC sieciowe Deathloop zostanie dochowana.

A propos zapowiedzi: Square Enix zaprasza na swoje wydarzenie, prezentację nadchodzących tytułów. Stanie się to dokładnie 18 marca - i, co nas w Giermaszu cieszy, wiadomo, że dowiemy się między innymi czegoś na temat kolejnej odsłony serii przygodówek Life is Strange. Pewnie będzie też Outriders, może coś o serii Tomb Raider powiedzą - zapowiada się to ciekawie.

Skandal - czemu tak drogo?! Część graczy oburzyła cena PC-towej wersji ścigałki Forza Horizon 4. Na konsolach gra jest od dwóch lat, teraz zadebiutowała na komputerach. I niezależnie od narzekań - bardzo dobrze się sprzedaje. Produkcja wskoczyła na wysokie miejsca szczytów zestawień bestsellerów platformy Steam.

Wygląda na to, że bez tej dyskusji społeczność graczy nie może się obejść. Bo gdy triumfy wciąż święci przygoda Assassina wśród wikingów, to społeczność - tradycyjnie - już zaczyna dywagacje, co dalej?! Na razie najwyżej na giełdzie stoją pogłoski o rzekomym europejskim średniowieczu. A twórcy z rozkoszą "podkręcają" społeczność jakimiś "tajnymi przekazami".
 

Zobacz także

2024-05-04, godz. 06:00 Felieton: mikrotransakcje i zakupy w grze nie są niczym nowym Gry wideo robią się coraz droższe do zrobienia - to jest dobrze znany fakt. W 2004 roku Halo 2 pochłonęło 120 milionów dolarów i miało największy budżet… » więcej 2021-05-29, godz. 06:00 [28.05.2021] Przegląd tygodnia No no no... Tylko oczywiście musi być w tej beczce miodu łyżka dziegciu. Bo Sony pochwaliło się właśnie długim pokazem rozgrywki Horizon Forbidden West… » więcej 2021-05-17, godz. 11:29 [15.05.2021] Przegląd tygodnia Ratchet & Clank: Rift Apart... opóźniony... Nie, nie - to tylko żarcik, chociaż, powiedzmy, "oparty na faktach". Bo przesuwanie premier gier to ostatnio norma… » więcej 2021-04-17, godz. 06:00 [17.04.2021] Przegląd tygodnia "Nasza wina - mamy wielkie marzenia, ale nie zawsze udaje się je zrealizować": czyli twórcy znakomitego RPG (znakomitego na PC) przepraszają za wersję konsolową… » więcej 2021-04-10, godz. 06:00 [10.04.2021] Przegląd tygodnia Od której listy by tu zacząć? Obecnych - czy nieobecnych? Choć, na początek, odnotujmy, że w formie on-line, ale jednak w połowie czerwca odbędą się… » więcej 2021-04-03, godz. 06:00 [03.04.2021] Przegląd tygodnia Potwierdzone plotki: Sony zamyka PlayStation Store dla PS3, PS Vita i PSP. Korporacja wysyła maile z informacją, z której dowiadujemy się, że po 2 lipca 2021… » więcej 2021-03-20, godz. 06:00 [20.03.2021] Przegląd tygodnia Tym razem nie w odcinkach, a w jednej grze, której premierę zresztą już poznaliśmy. Square Enix zaprosiło graczy na pokaz nadchodzących nowości. I ujawnili… » więcej 2021-02-27, godz. 06:00 [27.02.2021] Przegląd tygodnia Sony zaprosiło na pokaz gier. Ale jeśli po najnowszym State of Play spodziewaliście się nowości AAA - to nie, nie było. Ale parę fajnych filmów z rozgrywką… » więcej 2021-02-13, godz. 06:00 [13.02.2021] Przegląd tygodnia Dla nas w Giermaszu to jedna z najbardziej wyczekiwanych prdukcji roku. I doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej daty premiery: trójwymiarowa platformówka akcji… » więcej 2021-02-06, godz. 06:00 [06.01.2021] Przegląd tygodnia Chociaż plotki o tym remasterze (jakoś nie chciało nam się wierzyć, że to będzie remake) krążyły od dawna, to i tak w momencie ujawnienia odpicowanej… » więcej
12345