Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU
GIERMASZ-Gramy po polsku na 29.05.21
Skoro Giermasz rezyduje w Szczecinie - to trudno, żebyśmy nie cieszyli się dobrą informacją na temat studia, które działa właśnie w naszym mieście. Potencjał ich nowej gry dostrzegła jedna z dwóch korporacji stojących za najnowszymi modelami konsol - o szczegółach mówi oczywiście gospodarz kącika Gramy po polsku Michał Król. Mamy też wreszcie dużo konkretów na temat jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych kontynuacji dużego hitu. Po wcześniejszych doniesieniach o problemach produkcyjnych to dobre informacje. I oby tak zostało.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 22.05.21
Polskie studio ogłosiło sukces swojej strzelanki - która to zresztą spodobała się także w naszej redakcji. Choć, Michał Król, gospodarz kącika Gramy po polsku, zastanawia się, że jednak usłyszeliśmy o osobach, które grę "sprawdziły" a nie "kupiły". Ale oczywiście sukcesu gratulujemy, szczególnie, że idą za tym zapowiedzi o dalszym rozwoju. Dobrze wiedzie się także innym zespołom - na fali popularności gier o Północy, także nasi deweloperzy próbują swoich sił z niezłym rezultatem.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 15.05.21
Znana filmowa i serialowa licencja, polskie studio tworzące gry - i nasze nadzieje na dobrą produkcję (choć parę kwestii nas tutaj zastanawia). Michał Król w kolejnym odcinku kącika Gramy po polsku mówi między innymi o tym projekcie. Poza tym, dywagujemy na temat kondycji jednego z polskich wydawców, po konflikcie ze studiem, którego grę wydali. Cieszymy się też zapowiedzi kontynuacji naprawdę udanej, cyberpunkowej produkcji (nie, nie tej, innej...).
GIERMASZ-Gramy po polsku na 01.05.21
Chociaż premiera najbardziej wyczekiwanej polskiej gry DOPRAWDY nie przebiegła tak dobrze jak powinna - to jednak sprzedaż jest więcej niż zadowalająca. Dostający właśnie milionowe premie zarząd firmy lubi to. Michał Król tradycyjnie sprawdził, co dzieje się w polskiej branży - i mówi też o tym, jak to nasze studio przejmuje firmy amerykańskie. Proszę, proszę, to się porobiło. Zresztą, jakoś tak się złożyło, że w tej rozmowie pojawiają się informacje związane z funkcjonowaniem tych topowych polskich deweloperów.