Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2021
GIERMASZ-Program z 25.12.21
W tym jakże sympatycznym czasie (gierki to fajne prezenty, prawda?) zapraszamy do słuchania Giermaszu w którym znajdziecie trzy recenzje. Andrzej Kutys jest zachwycony spolszczonym Disco Elysium: The Final Cut, choć pewne problemy techniczne wersja konsolowa ma. Z kolei Bartek Czetowicz przyzwoicie bawił się w grze o przetrwanie, sygnowaną przez studio świetnie znane ze strategii. Tym razem zapraszają do Surviving The Aftermath. Michał Król już wcześniej świetnie oceniał zręcznościową "ścigałkę", teraz przetestował pakiet DLC do Hot Wheels Unleashed - i oprócz kilku zadań z przesadnie wyśrubowanym poziomem trudności, jak najbardziej poleca. W tym Giermaszu zapraszamy także do kącika technologicznego, o szczegółach opowiada Radek Lis. A motywem przewodnim tej audycji jest dyskusja o nowościach roku 2022. Zarówno tych od światowych studiów, jak i - oczywiście w kąciku Gramy po polsku - produkcji powstających w rodzimych zespołach. A za tydzień zaprosimy na podsumowanie roku 2021.
GIERMASZ-Program z 18.12.21
Pięć recenzji i kilka zaskoczeń: chociaż chronologicznie tę opinię usłyszycie w połowie tej audycji, to warto odnotować niesamowitą historię stojącą za powstaniem dodatku do gry sprzed wielu, wielu lat. Tymczasem, zdaniem Bartka Czetowicza, fani z Polski zrobili coś niesamowitego przygotowując dodatek Gothic II: Kroniki Myrtany. Ale, oczywiście, zaczynamy od recenzji produkcji, która jest flagowym okrętem we flotylli Xboxa. Jarek Gowin bardzo poleca pierwszoosobową strzelankę Halo Infinite. Andrzej Kutys próbował sił w wirtualnym rolnictwie: Farming Simulator 22 to oczywiście najbardziej dopracowana (dotychczas) odsłona serii - choć "świerzaków" nie rozpieszcza. Za to Michał Król ćwiczył mózg w Big Brain Academy: Brain vs. Brain - i może na dobre mu to wyjdzie? Za to Łukasz Rabikowski punktuje co się nie udało w przyzwoicie się zapowiadającym miksie strzelanki i RPG Clid The Snail. W tym programie także przegląd nowinek technologicznych, na który zaprasza Radek Lis.
GIERMASZ-Program z 11.12.21
Trzy gry w tym wydaniu Giermaszu. Zaczynamy od politycznego thrillera, produkcji o zarządzaniu kampanią wyborczą - o ile tak można określić This is the President. W brudną grę o władzę i wpływy wdał się nasz redakcyjny kolega Łukasz Rabikowski. Nie wszystko tu wyszło idealnie, ale możecie się zainteresować o ile lubicie nietypowe strategie. Za to Asterix & Obelix: Slap Them All! jest do bólu typowym przedstawicielem gatunku beat'em up. Andrzej Kutys lubi "chodzone bijatyki", trochę szkoda, że poza naprawdę bardzo ładną oprawą i dobrym systemem walki gra nie oferuje wiele więcej. A może tyle wystarczy? I jeszcze sprawdziliśmy, czy w bardzo udaną taktyczną strategię da się grać nie tylko na PC ale i na padzie. Jarek Gowin poleca Phoenix Point: Behemoth Edition "konsolowcom". I jeszcze dwa kąciki w tym Giermaszu: Michał Król sprawdził co dzieje się u polskich twórców. A Radek Lis zaprasza na przegląd nowości w świecie technologii.
GIERMASZ-Program z 04.12.21
Cztery recenzje w tym Giermaszu. Zaczynamy od naprawdę udanej kolejnej odsłony serii, którą kocha wielu fanów piłki nożnej. Łukasz Rabikowski poprowadził swoją drużynę przez całą rundę w Football Manager 2022 i poleca. Andrzej Kutys musiał się zmierzyć z odwiecznym dylematem recenzenta kolejnej odsłony serii o Kieszonkowych Potworach - Pokémon Brilliant Diamond sprzedaje się jak szalone, jest fajne - ale w kategorii jRPG nie jest to szczytowe osiągnięcie gatunku. I chyba także cyklu o "poksach". Bartek Czetowicz wrócił zdrowy do redakcji, to i dwie recenzje przygotował. Nie ma co prawda kącika gramy po polsku - ale jest recenzja polskiej gry. Szkoda, że odbiór bardzo dobrej fabuły w War Mongrels psują błędy w samej rozgrywce. Z kolei próbę pozyskania nowych fanów dla znanej marki można uznać za udaną. Turowe RPG Ruined King: A League of Legends Story jest udanym rozszerzeniem słynnego uniwersum. Oprócz recenzji jeszcze jeden kącik - o technologiach jak zawsze opowiada nasz ekspert Radek Lis.