Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2022
GIERMASZ-Program z 25.06.22
Trzy gry, dwie świetne noty - i trzecia jedynie średnia, acz z zastrzeżeniem, że ogromny potencjał tam jest. Zaczynamy od filmowego horroru (czyli rozgrywka sama w sobie jest bardzo, ale to bardzo prosta) - Jarek Gowin gorąco poleca fanom The Quarry. Michał Król do tej audycji przetestował dwie zręcznościowe produkcje. Jedna, to zwariowana piłka nożna Mario Strikers: Battle League Football. Samo rozgrywanie meczu jest świetne, tyle, że twórcy kompletnie nie ogarnęli całej otoczki, trybów gry, w których można by tę naprawdę dobrą rozgrywkę "sprzedać". Cóż, czekamy na aktualizacje (choć cena gry premierowa). A że opłacamy z własnych środków jeden z abonamentów, to tam na premierę opublikowano też chodzoną bijatykę Teenage Mutant Ninja Turtless: Shredder's Revenge. I w gatunku jest to pozycja znakomita! Ze stałych kącików polecamy informacje ze świata nowoczesnych technologii, które jak zawsze przedstawił nasz ekspert Radek Lis.
GIERMASZ-Program z 18.06.22
Udało się załatać polską produkcję, którą ostatecznie Michał Król naprawdę poleca (zwłaszcza) młodszym, ale i starszym fanom. Trójwymiarowa platformówka Kao The Kangaroo jest absolutnie godna swojej niewygórowanej (jak na nowość) ceny. Mamy też dwie strategie. Przy czym SpellForce III Reforced to wersja przygotowana na pada - i Jarek Gowin bawił się nią naprawdę bardzo dobrze na swojej next-genowej konsoli. Nieco gorzej za to Bartek Czetowicz ocenia - ogrywane na PC - The Guild 3, sprawdźcie recenzję. W tym wydaniu programu bardzo dużo mówimy o branży polskiej. Nie pierwszy to raz zresztą, chociażby tydzień temu cała audycja wypełniona relacją z warszawskiego Pixel Heaven 2022. Ale, w ostatnim tygodniu mieliśmy mnóstwo zapowiedzi polskich produkcji, pokazano zupełnie nowe materiały, w części przypadków pojawiły się daty premier - i o tym opowiada jak zawsze Michał Król w rozmowie z Andrzejem Kutysem.
Pixel Heaven 2022. Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Pixel Heaven 2022. Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
GIERMASZ-Program z 11.06.22
Pixele widzimy, wszędzie widzimy pixele... Kolejny raz wyrwaliśmy się ze studia, żeby odwiedzić warszawską imprezę z długą historią, czyli Pixel Heaven edycja 2022. Tu królują klimaty retro - przeplatane ze współczesnością. Michał Król i Andrzej Kutys oczywiście przede wszystkim szukają polskich gier i ich twórców. Także w XXI wieku powstają produkcje inspirowane klasyką, ich również na warszawskiej imprezie nie zabrakło. A żeby było jeszcze ciekawiej - Pixel Heaven (o ile słuchacie audycji w dniu jej premiery) właśnie trwa. Jeszcze możecie zobaczyć te wszystkie stare monitory z wyświetlanymi klasykami.
GIERMASZ-Program z 04.06.22
Dwie recenzje w tym Giermaszu - i w obu przypadkach mówimy o błędach, jakie wychwyciliśmy w opisywanych produkcjach. Przy czym, chociaż Andrzej Kutys trochę utyskuje na Sniper Elite 5, tak jednak podkreśla, że fani strzelanin w klimacie II Wojny Światowej mogą znaleźć w tej zabawie całkiem dużo radości. Także Michał Król przez pierwsze 10h naprawdę dobrze bawił się trójwymiarową platformówką Kao The Kangaroo - ale przez błąd dotyczący zapisywania stanu gry na razie nie może przejść dalej i czeka na zapowiedzianą przez twórców łatkę. Stąd mówi o pierwszych wrażeniach z tej sympatycznej produkcji dla młodszych. Na początku tego wydania programu przygotowaliśmy przegląd wydarzeń w świecie gier. W tym Giermaszu polecamy także kącik technologiczny, z nowinkami świata IT o których opowiada nasz ekspert Radek Lis. Na koniec programu Stary, ale jary Syphon Filter.