Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Call of Duty: Modern Warfare II
Call of Duty: Modern Warfare II
Call of Duty: Modern Warfare stawia wysoko poprzeczkę przed następcami serii. Bo to mówiąc prosto, ale bardzo szczerze: klasyka gier komputerowych. Modern Warfare oferował nam genialny wątek fabularny, rwącą akcję oraz wręcz filmowe cutscenki. Po latach doczekaliśmy się kontynuacji w postaci Vanguarda, ale lepiej o nim nie wspominać. Na pewno twórcy uwierzyli w swój produkt - bo sam widziałem w Szczecinie i nie tylko reklamy nowego dziecka Activision. Czy to Call of Duty na jakie czekaliśmy? Zastanowimy się nad tym w tej recenzji.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega
GIERMASZ-Recenzja Call of Duty Modern Warfare 2

Modern Warfare 2 jest piękny. Wygląda idealnie, genialnie, cudownie... brakuje chyba określeń, żeby opisać jego piękno. Filmy w przerwie między akcją z gry wyglądają jak kinowe. Dodatkowo warto wspomnieć o udźwiękowieniu: odgłosy, wybuchy, strzały, powodują momentami że uchylałem w pokoju głowę.

W kampanii podróżujemy po całym świecie, bo lokacje przedstawiają kraje arabskie, Holandię, Amerykę Południową czy Francję - generalnie klimat zmienia się bardzo często, co stanowi ciekawe urozmaicenie gry. Do tego twórcy przygotowali dla nas kampanię fabularną, która wbija w fotel. Pościgi, strzelaniny, wybuchy, wojny gangów... wszystko, kompletnie wszystko, czego potrzebujecie w grze komputerowej, jest w nowym Call of Duty: Modern Warfare 2.

O kampanii mówiliśmy już w poprzednim Giermaszu, ale warto przyjrzeć się rozgrywce wieloosobowej. Bawię się w niej do dziś doskonale. I warto tutaj podkreślić szczególnie klasykę Call of Duty - standardowy multiplayer z - co ciekawe - wolniejszym tempem, niż przed laty. Po prostu na ekranie dzieje się nieco mniej, rozgrywka jest nieco spokojniejsza i dla mnie, boomera, to bardzo dobre rozwiązanie. Ponad to bronie z których korzystamy są bardzo dobrze zbalansowane. Tam gdzie ma być ociężale i wolno, to jest ociężale i wolno - a tam gdzie ma być szybko i po cichu - jest szybko i po cichu.

Nowe Call of Duty jest idealne. Nie widzę w nim wielkich minusów...trudno je dostrzec. Recenzenci momentami narzekają na błędy, bugi, glitche, ale mówiąc szczerze na ani jeden nie trafiłem. Dobra, klasyczna, naparzanka we współczesnych czasach - takie jest nowe Modern Warfare. Z czystym sumieniem daję tej grze 10 punktów w skali od 1 do 10. W to po prostu trzeba zagrać.

Ocena: 10/10
 

Zobacz także

2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Marvel's Midnight Suns [Xbox Series X] To jedna z tych produkcji, do których nie można podchodzić uprzedzonym. W komentarzach pod jej zapowiedziami było sporo marudzenia, że "co to za karty, że… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 Need for Speed: Unbound [Xbox Series X] Idealny start, zapach palonej gumy roznosi się po dzielnicy i ruszając z szóstej pozycji już po chwili siedzę na zderzaku drugiego w stawce Lamborghini Murciélago… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 The Callisto Protocol [Xbox Series X] Jedna z głośniejszych premier tego roku. To na pewno. Duchowy następca Dead Space? Tu już bym się kłócił. Horror? Owszem. Chwilami. Na pewno jednak solidna… » więcej
12345