Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2023
GIERMASZ-Program z 25.03.23
Trzy recenzje - trzy "ósemki" od redakcji Giermaszu. Czyli polecamy Wam naprawdę bardzo udane produkcje. Andrzej Kutys zanurzył się w baśniowym świecie zręcznościowej gry Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon. Choć nasz recenzent zastanawia się, kto jest adresatem tej produkcji. Z kolei Michał Król odnalazł się świetnie w świecie amerykańskiego wrestlingu. A walki w WWE 2K23 chyba nawet nie były reżyserowane? Mamy też symulator - i już hit na światowym rynku w tym gatunku. Kacper Narodzonek (debiut w Giermaszu, witamy Kacper!) bardzo dobrze ocenił Contraband Police. Aha - i jeszcze Jarek Gowin opowiada o wrażeniach z bety Diablo IV. Tu zdaniem naszego kolegi jest bardzo, ale to bardzo obiecująco. Mamy też przegląd aktualności w branży gier komputerowych, który przygotował Andrzej Kutys. Z kolei Michał Król jak zawsze był gospodarzem kącika Gramy po polsku.
GIERMASZ-Program z 18.03.23
Dwie recenzje w tym Giermaszu przygotowaliśmy. Obie gry nawiązują do "dziedzictwa soulsów", czyli korzystają z mechanik, które poznaliśmy w tych RPG-akcji. Przy czym, słowo "akcja" jest tu kluczowe. Dynamiczna, świetnie animowana i naprawdę satysfakcjonująca walka jest znakiem rozpoznawczym Wo Long: Fallen Dynasty, które poleci Wam Andrzej Kutys. A Jarek Gowin sprawdził Scars Above. Gra to porządna, ale na średniej półce - zresztą, sami posłuchacie tej recenzji. Michał Król przygotował też najnowsze informacje o tym, co dzieje się w polskich studiach. Nie zabrakło też dyskusji na temat aktualności w branży gier video.
GIERMASZ-Program z 11.03.23
W tym wydaniu Giermaszu przygotowaliśmy dla Was dwie recenzje gier zupełnie od siebie różnych. A obie - w swoich kategoriach - dostały "ósemki". Michał Król zwraca uwagę, że Kirby's Return to Dream Land Deluxe ma bardzo dużo zawartości - ale ta słodka platformówka z różową kulką w roli głównej poleca się przede wszystkim dzieciom. I jako taka propozycja sprawdzi się świetnie. Z kolei Company of Heroes 3 to kolejna odsłona hitowej serii strategii czasu rzeczywistego. Zdaniem Bartka Czetowicza, chociaż pewne elementy należałoby dopracować, to w ostatecznym rozrachunku również "ósemka" się należy. I jeszcze kolejny raz opóźniony z recenzją Andrzej Kutys (remonty lubią się przeciągać), ale chociaż parę słów pierwszych wrażeń z Wo Long: Fallen Dynasty z siebie wydusił. W programie nie zabrakło też przeglądu aktualności z branży gier komputerowych.
Giermasz #540
Giermasz #540
GIERMASZ-Program z 04.03.23
Pierwotnie w tym wydaniu Giermaszu mieliście usłyszeć cztery recenzje. Ale z racji różnych kryzysów życia prywatnego - mówimy o tym na wstępie tej audycji - ostatecznie w programie nasz redakcyjny kolega Jarek Gowin zaprasza do dziewiętnastowiecznej Japonii w naprawdę udanym Like a Dragon: Ishin!. Jedna więc recenzja, zaległości będziemy naturalnie nadrabiać w kolejnych audycjach, jednocześnie mierząc się z kolejnymi produkcjami, bo karuzela premier powoli się rozkręca przecież. Przygotowaliśmy także dla Was przegląd wybranych aktualności ze świata gier komputerowych. Tu nigdy nie ma nudy. Zapraszamy także na wyjątkowe wydanie w dziale Stare, ale jare - Warcraft: Orcs and Humans. Sami byliśmy zaskoczeni, że produkcja, która na dobre rozpoczęła ekspansję gatunku RTS, do tego pierwsza historia ze słynnego obecnie uniwersum jeszcze się u nas nie pojawiła.