Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2023
GIERMASZ-Program z 27.05.23
Choć jak wiadomo, gier idealnych nie ma - ale co jakiś czas pojawi się tytuł, który zbliża się do owego ideału. A że Andrzej Kutys należy do tych recenzentów, który lubi dawać wysokie noty, to "dycha" dla wielkiej, przygodowej gry akcji w otwartym świecie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom chyba nie będzie zaskoczeniem. Przy czym, powiedzieć, że brak polskich napisów jest tu dotkliwy również wypada. W drugiej recenzji tego programu Michał Król bardzo poleca zręcznościową, zwariowaną ścigałkę pełną klocków, czyli LEGO 2K Drive. Pewną niespodzianką może być też recenzja planszówki: ale coraz więcej twórców gier bez prądu inspiruje się produkcjami cyfrowymi. Więc kto wie, być może to nie ostatnie takie nagranie w Giermaszu - a Jarek Gowin świetnie się z dzieciakami bawił Kao The Kangaroo gra planszowa. Andrzej Kutys przygotował także przegląd aktualności w branży gier video.
GIERMASZ-Program z 20.05.23
W tym Giermaszu bez recenzji - za to dzielimy się pierwszymi wrażeniami z gier, na które bardzo, ale to bardzo czekaliśmy! No, w przypadku najnowszego ekskluziwa Nintendo to chyba czekał cały świat, bo już bije rekordy sprzedaży. Jakie są więc pierwsze wrażenia z ogrywania The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom? Andrzej Kutys serię niezwykle lubi, to sobie sami odpowiedzcie... Podobnie zresztą w przypadku Michała Króla, który uwielbia wprost zręcznościowe ścigałki, doskonale bawił się już wcześniej z synem klockami na ekranie - a że mamy tu połączenie tak pierwsze wrażenia z LEGO 2K Drive są jak najbardziej pozytywne. Do tego polecamy nasz przegląd aktualności w branży gier komputerowych przygotowany przez Andrzeja. A na koniec Michał jak zwykle opowie, co dzieje się u polskich twórców.
GIERMASZ-Program z 13.05.23
Cztery gry - i aż trzy polskie produkcje. Zaczynamy od zręcznościowej produkcji The Last Case of Benedict Fox. Michał Król nie jest fanem gatunku metroidvanii, a bawił się świetnie. Również Andrzej Kutys bardzo zadowolony z ogrania Everspace 2 (jedyny tytuł nie z naszego kraju). Latamy po kosmosie w tym udanym miksie strzelanki i RPG, z historią dla jednego gracza. Mamy też coś dla fanów walki, ale w rzucie izometrycznym - Kacper Narodzonek poleca polskie Showgunners. Czyli tytuł o krwawych zawodach transmitowanych przez telewizję. Niestety, gorsze informacje ma Jarek Gowin: to kolejny nasz recenzent, który zauważa potencjał taktycznej skradanki War Mongrels na konsoli. Ale, tak jak w wersji na PC, również wydana właśnie na konsole gra, ma potężne problemy techniczne. W tym wydaniu programu polecamy też przegląd aktualności z branży gier komputerowych.
GIERMASZ-Program z 06.05.23
Świetnie się to złożyło: gdy w tygodniu poprzedzającym to wydanie Giermaszu 4 maja przypadał Dzień Gwiezdnych Wojen - i my mamy recenzję bardzo gorącej premiery w tym uniwersum. Czyli wysokobudżetowa gra akcji Star Wars Jedi: Ocalały. Po zaciekłych potyczkach w redakcji (niemal każdy był chętny), recenzję przygotował Jarek Gowin - i tak, Moc w tej grze jest! Ale mamy też coś dla fanów bardziej mistycznych doznań: choć i akcji w tej niezależnej grze nie zabrakło. Mowa o The Pathless w wersji na Switcha - skoro nie recenzowaliśmy w dniu premiery, to była okazja nadrobić zaległość. Co skrzętnie wykorzystał Michał Król i grę jak najbardziej poleca. Na początku audycji zapraszamy za to na przygotowany przez Andrzeja Kutysa kącik aktualności z branży. Michał Król zadbał także o informacje o naszych twórcach, czyli jest dział Gramy po polsku. A na koniec Stare, ale jare (oczywiście w klimacie audycji) Star Wars: X-Wing.