Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2023
GIERMASZ-Program z 29.07.23
Kolejny program w okrojonym przez urlopy składzie. Ale mamy dla Was dwie recenzje. Andrzej Kutys po raz kolejny uratował dzielnych, malutkich kosmonautów, którzy rozbili się na planecie pełnej przeróżnych, dziwnych stworzeń. Na szczęście te tytułowe nam pomogą. Pikmin 4 to bardzo udana kontynuacja serii, która ma wielu fanów na całym świecie. A Jarek Gowin zgodnie z obietnicą sprzed tygodnia, oddał się sieciowym bataliom z tysiącami dinozaurów. Exoprimal ma swoje momenty, ale jak na dynamiczną strzelankę, to zbyt szybko wkrada się tu powtarzalność. Oby twórcy coś jeszcze przygotowali dla graczy. Choć na razie o tym cicho-sza, za to wszelkie inne newsy Andrzej Kutys postarał się zebrać w naszym tradycyjnym przeglądzie aktualności z branży gier komputerowych.

UWAGA: Ponieważ cała redakcja niniejszym jest na urlopach, na kolejny Giermasz zapraszamy po krótkiej przerwie w sobotę 19 sierpnia.
GIERMASZ-Program z 22.07.23
Ten Giermasz w okrojonym składzie, bo dwóch redakcyjnych kolegów - Michał Król i Kacper Narodzonek - na urlopach. Honory domu pełnią zatem Andrzej Kutys i Jarek Gowin. Panowie podzielili się obowiązkami: po pierwsze, Jarek Gowin sprawdził i podzielił się pierwszymi wrażeniami z Exoprimal, czyli sieciowej gry akcji. W której bardzo ważne, aby mieć zgraną drużynę - a z tym, gdy gramy z przypadkowymi ludźmi, może być problem. Pełna recenzja tak czy owak za tydzień. A drugi redaktor, Andrzej Kutys przygotował przegląd aktualności z branży gier komputerowych. Wiemy też, że bardzo lubicie dział z klasykami sprzed lat. Więc to był oczywiście dobry moment, aby powspominać - tym razem pozycję, którą dobrze wspominamy. A których robi się już coraz mniej: oskryptowane, korytarzowe strzelaniny dla jednego gracza, czyli Stare, ale jare Medal of Honor: Pacific Assault.
GIERMASZ-Program z 15.07.23
Po raz kolejny wypada przypomnieć, jak bardzo zróżnicowany - i czasami szalony - jest świat gier komputerowych. Oto mamy cztery recenzje - i cztery różne gatunki oraz zupełnie inne podejście do tworzenia tychże. Najpierw Master Detective Archive: RAIN CODE, czyli "japońskie dziwactwo" - które to Andrzej Kutys bardzo lubi w tym miksie wizualnej noweli z czymś na kształt gry zręcznościowej? Podlanej sosem z bardzo specyficznego humoru. Z kolei Jagged Alliance 3 w opinii Kacpra Narodzonka to bardzo udany powrót znanej serii taktycznych, turowych strzelanek. Mamy też Crash Team Rumble, czyli sieciowe bitwy znanych doskonale postaci z tego uniwersum. Jarek Gowin bardzo poleca. A na koniec symulator pralni, w którym stawiamy automaty arcade niczym w latach 80-tych? I to działa, dowodzi Michał Król, recenzujący Arcade Paradise. W tym programie także przegląd aktualności w branży przygotowany przez Andrzeja Kutysa. A Michał Król dogląda kącika Gramy po polsku.
GIERMASZ-Program z 08.07.23
W tym programie zabierzemy Was do parku rozrywki - i do świata skandynawskich mitów i przerażających strachów. Chociaż, z tym lunaparkiem to też jest tak, że najpierw wypada go zbudować: zajął się tym Kacper Narodzonek i bardzo sobie chwali godziny spędzone z Park Beyond. Tymczasem Michał Król zanurzył się w wyjątkowej opowieści w grze Bramble: The Mountain King. Raczej jednorazowa to przygoda, która prowadzi gracza za rękę po jednej, wytyczonej ścieżce, ale w ocenie Giermaszu, bardzo ciekawa jest ta ścieżka... I jeszcze inne - oprócz recenzji - stałe punkty naszego programu. Czyli Andrzej Kutys przygotował kącik aktualności: sprawdzamy, co ciekawego wydarzyło się w ostatnich dniach w branży gier wideo. Michał Król nieustannie czuwa też nad kondycją rodzimych twórców, o czym niezmiennie opowiada w kąciku Gramy po polsku. A na koniec Stare, ale jare Command & Conquer: Red Alert.
GIERMASZ-Program z 01.07.23
Jedna "dycha" i jedna "dziewiątka" - to bilans dwóch recenzji w tym wydaniu Giermaszu. Andrzej Kutys zdaje sobie sprawę, że Final Fantasy XVI, najnowsza odsłona słynnej serii jRPG może budzić emocje. Bo gatunek nieco się zmienił, na action jRPG, fabuła jest mroczna i nie każdy ją "kupuje", tak nasz redakcyjny kolega jest zachwycony. Podobnie Jarek Gowin, który świetnie się bawił taktyczną strzelanką z Obcymi w roli głównej. W świecie gier to nie jest oczywiste połączenie (była też i słynna "wtopa" z beznadzieją grą z tego uniwersum). Natomiast twórcy Aliens: Dark Descend zrobili po prostu znakomitą robotę. Mamy też dwa stałe kąciki - Andrzej Kutys przygotował przegląd aktualności branży gier wideo. A Michał Król sprawdził jak zawsze, co dzieje się u polskich twórców. Tu zrobiło się zresztą ostatnio bardzo "gorąco", gdy pojawiły się różne - nieudokumentowane - zarzuty... Posłuchajcie zresztą sami. A na koniec przypominamy Stary, ale jary Zak McKraken and the Alien Mindbenders.