Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2023
GIERMASZ-Program z 28.10.23
Same bardzo dobre gry w tym wydaniu Giermaszu. Zaczynamy od świetnej platformówki, na którą fani wąsatego hydraulika i jego kumpli czekali prawe 11 lat. Jak podkreśla Andrzej Kutys, w gatunku trudno o tak świetną zabawę, jak z Super Mario Bros. Wonder. A już w ogóle bardzo zręcznościowo się zrobi, gdy odpalicie Ghostrunner II. U nas specjalistą od umierania w cyberpunkowym świecie jest Jarek Gowin, który kontynuację również poleca - acz przestrzega przed poziomem trudności rozgrywki. To może dla odmiany coś do pomyślenia, pokombinowania? Kacper Narodzonek sprawdził Cities: Skylines 2. Cóż, ma ta gra swoje problemy techniczne, ale jeżeli błędy uda się wyeliminować, to miłośnicy budowania miast zabawy będą mieli na długie miesiące. W tym programie rozmawiamy także o tym, co dzieje się w branży gier komputerowych. Oraz, polecamy kącik Gramy po polsku, w którym Michał Król prezentuje informacje o polskich twórcach.
GIERMASZ-Program z 21.10.23
Rozkręcamy się z jesiennymi recenzjami w Giermaszu. W tym programie przygotowaliśmy cztery. Zaczynamy od najnowszej odsłony "kopanej", która mimo zmiany nazwy już świetnie się sprzedaje. A że cykl od kilku lat ogrywa Michał Król, to on opowiada o EA Sports FC 24 - i wysoko ocenia tegoroczną wirtualną piłkę nożną. W tym programie także inna gra z bardzo długiej serii, Assassin's Creed Mirage miało w założeniu wrócić do założeń starszych odsłon. I według Jarka Gowina to się udało, acz nie idealnie. Kolejne "soulsy" w redakcji zazwyczaj ogrywa Andrzej Kutys. Cóż, Lords of the Fallen nie wytrzymuje porównania do oryginalnych gier, ale ma swoją tożsamość i bawić się można dobrze. I jeszcze strategia - znowu rozmawiamy o kolejnej odsłonie serii - tym razem w sztafażu starożytnego Egiptu. Zdaniem Kacpra Narodzonka, Total War: Pharaoh jest udaną kontynuacją dla miłośników bitew rozgrywanych na ekranie. W tym programie sprawdzamy także, co dzieje się w branży. A Michał Król poleca kącik Gramy po polsku.
GIERMASZ-Program z 14.10.23
Bardzo długi wyszedł ten Giermasz, więc rozsiądźcie się wygodnie i nastawcie na dużo wywiadów. Bo zgodnie z obietnicą, prezentujemy w tym programie ponad godzinę rozmów nagranych przez Michała Króla i Andrzeja Kutysa w ubiegłym tygodniu na Poznań Game Arena 2023. O swoich produkcjach opowiadają nam zarówno najwięksi, jak i twórcy małych, niezależnych tytułów. W audycji w dwóch blokach - a dla Waszej wygody, każdy wywiad w osobnym pliku znajdziecie też w zakładce Gramy po polsku. Poza tym, trzy recenzje. Andrzej Kutys zwraca uwagę, że w kategorii gier dla młodszych można pochwalić Detective Pikachu Returns - ale bardzo szkoda, że ta produkcja nie ma polskiej wersji językowej. Michał Król za to świetnie się bawił w ultra-dynamicznej i dedykowanej dojrzałemu odbiorcy strzelance Trepang2. A Kacper Narodzonek zanurzył się w świecie "dziwnego Zachodu", testując nowocześnie rozpikselowaną metroidvanię Gunbrella. I jak najbardziej poleca ten tytuł.
GIERMASZ-Program z 07.10.23
Aż dwie gry traktujące o wyścigach recenzujemy w tym Giermaszu. Zaznaczając, że w obu przypadkach działo się to z padem w ręce, a nie przy użyciu kierownicy. Co w ogóle nie przeszkadza, gdy bawicie się absolutnie zręcznościowym The Crew Motorfest, które wręcz uwielbia Michał Król. Z kolei w przypadku Forza Motorsport, wybór kontrolera ma już większe znaczenie. Z recenzji Kacpra Narodzonka dowiecie się, jak ta flagowa ścigałka Microsoftu sprawuje się ze zdecydowanie popularniejszym od kierownicy padem. I jeszcze recenzja dodatku do słynnej gry z zombie w roli głównej: Jarek Gowin bardzo chwali i poleca Resident Evil 4 Separate Ways DLC. A przede wszystkim, zapraszamy do słuchania o tym, co zastaniecie, o ile wybierzecie się do Poznania na targi PGA - Poznań Game Arena 2023. Na miejscu kolejny rok z rzędu byli Michał Król i Andrzej Kutys, którzy opowiadają o tym, jak wyglądają hale i jakie atrakcje przygotowali organizatorzy. A w audycji za tydzień szykujcie się na mnóstwo wywiadów z polskimi twórcami, nagranych właśnie podczas PGA 2023.