Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Farming Simulator 25
Farming Simulator 25
Wsi spokojna, wsi wesoła. Co prawda nie mam w dłoniach setek godzin prac w polu - prawdopodobnie również średnio się do tego nadaję - ale nie zraziło mnie to przed zagraniem w Farming Simulator 25. Na nowy tytuł fani czekali prawie równo trzy lata, oceny są raczej pozytywne, a jak to wygląda z perspektywy nowicjusza?

Grę do recenzji otrzymaliśmy od firmy Cenega.
Recenzja Farming Simulator 25

W Farming Simulator 25 do wyboru mamy trzy lokacje, w których możemy umieścić naszą farmę. Możemy przenieść się do Ameryki Północnej i Riverbed Springs, jeżeli mamy ochotę na egzotykę możemy wybrać Hutan Pantai, stylizowane na wschodnią Azję, ale również możemy poczuć swojskie, wschodnioeuropejskie klimaty w Zielonce. Dwie pierwsze mapy są zupełnie nowe, trzecia jest wyciągnięta z DLC wydanego do edycji oznaczonej numerem 22. Wszystkie trzy są świetnie zrobione, a w każdej może porwać nas coś innego.

Jeżeli chodzi o gameplay, to nie będzie to wielkie odkrycie, jeżeli powiem, że chodzi o hodowlę zwierząt, uprawę roślin i rozbudowę swojego majątku. Wśród nowości mamy, na przykład, możliwość uprawy ryżu, co wymaga zupełnie innego podejścia. Gra, wrzucając nas na wybraną mapę podaje nam pomocną dłoń w postaci drobnego samouczka, gdzie uczymy się orać, sadzić i zbierać, potem jednak - musimy zdać się na siebie. Dla tych ogranych - to nie problem, dla tych, którzy dopiero zaczynają - próg wejścia jest nieco wywindowany. Jak jednak otrzaskamy się z maszynami, możemy bez problemu dbać o swoje gospodarstwo - zarówno w pojedynkę, jak i z pomocą współpracowników.

Cała otoczka związana z farmą jest całkiem przyjemna, jest jednak kilka rzeczy, które mnie trochę kłuły w oczy i palce. Po pierwsze - model jazdy to jest coś, do czego trzeba się przyzwyczaić. Zwłaszcza na początku pominąłem trochę zboża czy przywaliłem w jakiś płotek. Raz nawet udało mi się przewrócić swój ciągnik na bok. Po jakimś czasie ta wprawa wchodzi, jednak mniej wytrwali mogą się odbić. Drugą rzeczą są NPC, którzy mają ożywiać nasze mapy. Okej - są, a na dodatek można wejść z wieloma z nich w interakcje, ale dziwnie się patrzy na nich stojących w miejscu lub idących, kiedy wyglądają bezmyślnie. To można by było poprawić, bo powiem szczerze - raz nawet się przestraszyłem, kiedy w środku nocy zobaczyłem NPC-a stojącego bez ruchu przed domem.

Symulatory to nietypowy gatunek. Czy to Football Manager, czy Euro Truck Simulator, czy omawiany tutaj Farming Simulator - to są gry skierowane do pewnej grupy osób. Często znawców danej specjalności, żeby nawet nie powiedzieć fanatyków. Nie oznacza to, że szary Kowalski nie może się dobrze w niej bawić. Fakt, ogarnięcie wszystkich możliwości, które mamy zajmie nam trochę, ale coś czuję, że dziwnie relaksujące sianokosy w naszym wirtualnym kombajnie mogą spodobać się wielu. Trzeba tylko przyzwyczaić się do kilku rzeczy i posiąść trochę wiedzy na tematy rolnicze. Ocena - 7/10.
 

Zobacz także

2025-11-16, godz. 17:12 Folly of The Wizards [PlayStation 5] Z bajecznie kolorkowego intro dowiemy się, że świat nawiedziły złe potwory, więc wieśniacy zwrócili się o pomoc do czarowników. Ci, wiadomo, załatwili… » więcej 2025-11-16, godz. 17:00 Adrenaline Rampage [Xbox Series X] Z recenzją Adrenaline Rampage czekaliśmy do ostatniej chwili. W nadziei, że coś się zmieni, twórcy wypuszczą łatkę, która naprawi sytuację testowanej… » więcej 2025-11-15, godz. 08:05 Tormented Souls 2 [PlayStation 5] Jak dużą część gier - również Tormented Souls 2 należy oceniać dwutorowo. To nie jest gra, która staje do wyścigu z produkcjami z największym budżetem… » więcej 2025-11-15, godz. 08:05 Anno 117: Pax Romana [PC] „Pax Romana” – Rzymski pokój. Dwa słowa, które przez dwa stulecia definiowały potęgę imperium. Pokój, w którym narody poddane władzy Rzymu mogły… » więcej 2025-11-15, godz. 08:05 Football Manager 26 [PC] Miała być rewolucja, miało być głośno, miało być inaczej, miało być lepiej – rozpalone do czerwoności apetyty fanatyków Football Managera, podkręcone… » więcej 2025-11-15, godz. 08:05 Double Dragon Revive [PlayStation 5] Seria Double Dragon kojarzy mi się z dzieciństwem, salonami gier i pierwszymi produkcjami na 8-bitowe komputery domowe. Poniekąd zdefiniowała ona gatunek chodzonych… » więcej 2025-11-08, godz. 08:05 Fast & Furious: Arcade Edition [PlayStation 5] „Szybcy i Wściekli” to bez wątpienia jedna z bardziej znanych filmowych franczyz. Jak w każdej z serii jakichkolwiek dzieł pojawiają się w niej wzloty… » więcej 2025-11-08, godz. 08:02 Dragon Quest I & II HD-2D Remake [Xbox Sieries X] Piksel - jeden z najważniejszych wynalazków dla gier komputerowych. Oczywiście, mocno to nienaukowe podejście, ale czym byłaby elektroniczna rozrywka, gdyby… » więcej 2025-11-08, godz. 08:03 PowerWash Simulator 2 [Xbox Series X] To jest wręcz niezrozumiałe, z drugiej strony pokazuje piękno naszej ukochanej branży. Prosty symulator myjki ciśnieniowej, gra polegająca na myciu pojazdów… » więcej 2025-11-08, godz. 08:02 The Outer Worlds 2 [Xbox Series X] Czekałem na Outer Worlds 2 z najprostszego powodu z możliwych. Bardzo podobała mi się jedynka. Trudno nawet powiedzieć dlaczego. Wiele rzeczy przypadło mi… » więcej
7891011