Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Teena Marie, Donna Summer, czy Lizzo powitały z nami wiosnę - w tym witaniu pomogło też kilka Waszych zamówień. A że wiosna to też świetny czas na nowe rzeczy, to premierowe piosenki wykonał dla nas Masego, Hozier dorzucił coś z piątkowej epki "Eat Your Young". Z nowymi singlami wpadli też Alfa Mist, czy Usher.

Posłuchaj Czekolady #536
Marcowa chwila oddechu dzięki muzyce - wróciliśmy do utworów kiedyś granych w Czekoladzie, by odpocząć przy dźwiękach, które znamy (ale też, których czasem pewnie nie pamiętamy:). Do tej subiektywnej selekcji załapali się m.in. Nick Hakim, Delilah, Jessie Reyez, Bilal Salaam, Common, JMSN, czy Pegasus Warning.

Posłuchaj Czekolady #535
Tym razem kilka utworów mocno babskich - na Dzień Kobiet, ale nie zapomnieliśmy też o premierach... Nową i bardzo kobiecą płytę wydała Kali Uchis, a premierowy materiał zapowiada Emily King. Nie mogło też zabraknąć pożegnania Wayne'a Shortera, czy zapowiedzi koncertu Dee Dee Bridgewater.

Posłuchaj Czekolady #534
Zaczęliśmy niedzielnymi urodzinami Eryki Badu, później wracaliśmy do utworów mocno relaksujących, ale i przywodzących na myśl te cieplejsze miesiące. I tak Bobby Womack zaśpiewał o kalifornijskich snach, Mayer Hawthorne o błękicie nieba, a dla kontrastu mieliśmy bardzo śnieżną premierę od Zimy Stulecia. Wśród innych nowości także Baby Rose, Sara Lina, Liv.e, Raheem DeVaughn, czy Durand Bernarr ze świetną płytą.

Posłuchaj Czekolady #533
W Czekoladzie gościła pani Grażyna Łobaszewska, która opowiedziała nam o trasie, świętowaniu pięćdziesięciu lat na scenie, planach na płytę i nagrywaniu swojej pierwszej, soulowej płyty. A oprócz tego posłuchaliśmy też kilku premier - od Keleli, Nath, Terrace'a Martina, czy St. Paul & The Broken Bones.

Posłuchaj Czekolady #532
W tej Czekoladzie wróciliśmy do muzyki dwóch artystów, którzy ostatnio od nas odeszli - Trugoy the Dove z De La Soul pojawił się na playliście z kilkoma rapowymi klasykami, a na koniec były z nami piękne kompozycje Burta Bacharacha. Nie pominęliśmy też premier - tu między innymi Kimbra, czy RAYE. A były też piosenki miłosne i pewna ważna rocznica związana z Destiny's Child.

Posłuchaj Czekolady #531
Na playliście przeważały nowości - swoje single zaprezentowali nam Rosalie., Q, Cordae z Andersonem .Paakiem, czy Deva Mahal. Nawiązaliśmy też do soulu, jazzu i rapu podczas ceremonii rozdania nagród Grammy i przy okazji posłuchaliśmy bardzo amerykańskiej płyty od Sunny War, która country miesza z bluesem, folkiem i soulem. Do country nawiązał też Dizzee Rascal, a kilka soulowych klasyków do audycji dodali Bobby Glenn, Bilal, czy John Legend.

Posłuchaj Czekolady #530
Czas na powrót samplowania i coverów do Czekolady! Skupiliśmy się na premierach ostatnich miesięcy - i tak Tayla Parx i MA/SA odwołali się do repertuaru SWV, a José James zaprezentował swoje interpretacje utworów Eryki Badu. Byli z nami też D'Angelo, dvsn, czy Beyoncé z Madonną oraz samplowani The Manhattans, Lisa Lisa & Cult Jam i Johnnie Taylor.

Posłuchaj Czekolady #529
W tym wydaniu mieliśmy premiery od Kali Uchis, LXS, Joesefa, czy Keleli. A naszym gościem była Zalia - autorka aktualnej płyty tygodnia Radia Szczecin. Artystka opowiedziała nam o inspiracjach, które znalazła w muzyce Jorji Smith, czy wspólnym występie z BADBADNOTGOOD.

Posłuchaj Czekolady #528
1234567