Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Na początek słuchaliśmy piosenek o byciu w domu, a później poszerzyliśmy muzyczne kręgi o kilka premier (Cleo Sol, Run the Jewels, Van Hunt), nie zapominając o klasykach (Wilson Pickett, Gerald Levert). Był też z nami Prince z urodzinową płytą i przez dlużsżą chwilę także Manu Dibango.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #413
Na początek wiosny artyści nie zawiedli i wydali kilka mocnych krążków! I tak w Czekoladzie mieliśmy wcześniej niepublikowany numer Maca Millera, debiutujące Jenevieve i Anouck, taneczne r'n'b od Rosalie., soulowego Luke'a Jamesa, ejtisowego The Weeknda i jazzujący album z gościnnym udziałem Roya Ayersa.


Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #412
Sample wróciły do Czekolady i to na pełne dwie godziny - tym razem przeważały kawałki z lat 80., które zainspirowały artystów takich jak LL Cool J, Will Smith, Amil, czy Smif-N-Wessun. Ale nie mógł się też u nas nie pojawić Jay Electronica ze swoim debiutem i także rozłożyliśmy go na muzyczne wpływy. A poza tym samplami świętowaliśmy urodziny, czy różne rocznice.

Zapraszam do słuchania! :)

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #411
Zaczęliśmy z dwoma utworami na niedzielny Dzień Kobiet, a na koniec zahaczyliśmy muzycznie o Dzień Mężczyzn. :) Reszta kawałków była już w większości niezwiązana ze świętowaniem (nie licząc urodzin, czy rocznic), a raczej z kalendarzem premier. Odwiedzili nas więc Jhené Aiko i José James, ale też np. Tiron & Ayomari ze swoją świetną płytą sprzed dziewięciu lat.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #410
W Czekoladzie znowu relaksowaliśmy się soulem - tym razem premierowym. :) W końcu kolejną płytę (a w sumie jej część) wydał Moses Sumney, a z nowym materiałem wrócili też Paulina Przybysz, Royce da 5'9" i King Krule. Już to zapowiada dobre dwie godziny, ale do playlisty dołączyły jeszcze nowe kawałki Toma Mischa i Yussefa Dayesa, czy Bilala.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #408
Questlove z The Roots był konsultantem muzyki do nowej, serialowej wersji "High Fidelity". Tym razem będziemy mogli poznawać perypetie właścicielki sklepu płytowego, w którą wcieliła się Zoë Kravitz, a w tle zagra dużo dobrej muzyki (soul, funk, rap, rock, folk). W Czekoladzie słuchaliśmy najciekawszych wyborów Questlove'a, dołączając do tego muzykę z filmu "The Photograph" od Roberta Glaspera. :)

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #407
Tym razem słuchaliśmy nowej wersji płyty "I'm New Here" Gila Scotta-Herona, kilku produkcji J Dilli, czy nowej płyty D Smoke'a. Wpadli też do nas LUDOJAD, Rosalie., czy Skata Vibration z Nneką. Czyli standardowo - słuchaliśmy soulu z dodatkami. :)

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #406
Ayo wydała nową płytę, Gary Clark Jr. i Gang Starr remiksy. Sprawdzaliśmy też premierowe single Sevdalizy, czy Andreyi Triany, odkopując trochę starszego soulu od Barbary Jean English i Tyrone'a Davisa. I tak dwie godziny minęły nam bardzo szybko... ;)

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #405
123456