Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Wracamy po wakacjach, starając się chociaż trochę nadrobić to, co działo się muzycznie w lipcu i sierpniu. :) I tak są z nami między innymi Kamaal Williams, India Shawn, Nas, Yazmin Lacey, Brandy, czy Tweet ale także kilku gości Czekolady (Bilal, Gregory Porter i Robert Glasper).

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #426
Po tym, jak tydzień temu słuchaliśmy wersji oryginalnych - tym razem przyszedł czas na covery. W Czekoladzie pojawiły się soulowe wersje piosenek Paula McCartneya, Fleetwood Mac, The Stranglers, czy Stinga, a także polskie interpretacje utworów Minnie Riperton i Earth, Wind & Fire.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #424
Przez dwie godziny były z nami utwory, które zainspirowały wiele coverów - takich gwiazd jak Mariah Carey, Joss Stone, Shola Ama, Jazzanova, Freddie Mercury, czy New Kids on the Block. Różne to były historie - czasem utwór powstawał na bazie kilku wersji, czasem oddawano go innym artystom lub po prostu zmieniano jego brzmienie. Podczas audycji śpiewali m.in. Brighter Side of Darkness, James Ray, Leon Ware, Robert Knight, Randy Crawford i Rainy Davis. Mam nadzieję, że kilka wersji Was zaskoczy. :)

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #423
Czekolada wróciła do korzeni, czyli do grania klasycznego soulu. Przez dwie godziny w głośnikach zawitało sporo ballad, ale i bardziej energicznych nut. Swoją muzykę przypomnieli nam m.in. High Inergy, Enchantment, Montana, Mother's Finest, czy D.J. Rogers.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #422
"Homecoming", "The Eddy", "Little Fires Everywhere", "Mrs. America", "To wiem na pewno" - to tylko niektóre z serialowych premier ostatnich dni, a towarzyszy im też dobra muzyka. W Czekoladzie słuchaliśmy utworów powiązanych nie tylko z serialami, ale także dokumentami, czy koncertami - szukaliśmy przy tym pomysłów na to, co można obejrzeć podczas wieczorów spędzanych w domu. :)

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #421
Stevie Wonder świętował w ubiegłym tygodniu siedemdziesiąte urodziny, więc postanowiłam, że będziemy świętować z nim, ale trochę inaczej niż zwykle. Tym razem spędziliśmy godzinę z utworami, które Stevie stworzył dla innych artystów (The Spinners, Syreeta, Minnie Riperton, czy Quincy Jones), ale i w tych kompozycjach Mistrz zabierał na chwilę głos. :) A pozostała część audycji to już kilka premier m.in. od Bitaminy, dvsn, Mosesa Sumneya, czy Binkbeats.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #420
Betty Wright, Little Richard, Ty - artyści, którzy odeszli od nas w ostatnich dniach zagrali w Czekoladzie sporo świetnych kompozycji. A towarzyszyły im nowości o klasycznym brzmieniu - czyli jazz, balladowe duety, czy delikatny soul (Lianne La Havas, Aaron Taylor, Tenderlonious).

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #419
1234567