Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Była to ostatnia Czekolada przed przerwą wakacyjną, a przy tym zahaczyliśmy też o pierwszy dzień astronomicznego lata. Graliśmy więc letnio, wakacyjnie i najczęściej funkowo! Byli z nami między innymi Dabeull, Dwele, Junie Morrison, The Diddys, Brides of Funkenstein, czy Chairmen of the Board.

Posłuchaj Czekolady #507
Mysie, Ego Apartment, Black Nile, Crystal Murray, czy Searchlight - między innymi oni zaprezentowali się w Czekoladzie po raz pierwszy. Podróżowaliśmy więc po różnych krajach w poszukiwaniu soulu. Wróciliśmy też do debiutanckiej płyty SZA z okazji wydanej właśnie wersji poszerzonej, a nowy materiał zagrali Jungle, czy FKJ.

Posłuchaj Czekolady #506
We wtorek Prince świętowałby urodziny - dlatego w Czekoladzie zrobiliśmy sobie dwie purpurowe godziny. Grały piosenki Księcia, ale też przez niego napisane, czy zainspirowane. A nasze spotkanie zakończył fragment dopiero co wydanego koncertu Prince'a z 1985 roku.

Posłuchaj Czekolady #505
Słuchaliśmy muzyki z klasycznym brzmieniem. :) Monophonics, The Cancel, czy Ural Thomas & the Pain to kilku współczesnych nam artystów, którzy nagrywają w starym stylu. Dołączyli do nich też muzycy tworzący w latach 70. jak Vicky Sue Robinson i Idris Muhammad. Był też Brian Jackson - współpracownik Gila Scotta-Herona. Brian właśnie ukończył piosenki, na które pierwsze pomysły pojawiły się właśnie podczas nagrywania z Gilem ponad 40 lat temu.

Posłuchaj Czekolady #504
Nasze spotkanie rozpoczął urodzinowy Maxwell, a później przybyli Tank and the Bangas, czy Ravyn Lenae z nowymi płytami. Pożegnaliśmy też Bernarda Wrighta - świetnego klawiszowca i wokalistę - przypomnieliśmy sobie jego debiutancki album, jak i pewien przykład inspirowania się jego twórczością. Na playliście pojawili się także m.in. Wilma Vritra, Theo Croker i Raury.

Posłuchaj Czekolady #503
Kendrick Lamar z nową płytą, Parker Louis z epką, a Jenevieve z remiksami... Oczywiście muzycznych gości w Czekoladzie było znacznie więcej - zapoznaliśmy się też z bardzo klimatycznymi utworami od Jelly Cleaver i Sarah Williams White.

Posłuchaj Czekolady #502
Soulowymi coverami świętowaliśmy urodziny Bono, Dave'a Gahana i Billy'ego Joela. Utwory zespołu Breakout zinterpretowali na nowo muzycy z Rita Pax, a Raheem DeVaughn wykonał utwór Jamesa Blake'a. Poznaliśmy też muzykę debiutującej Ogi, wsłuchaliśmy się w nowe płyty Kehlani i PJ'a Mortona, a audycję bardzo klimatycznie zakończyła Tanerélle.

Posłuchaj Czekolady #501
Tym razem klimaty majówkowe i wspominkowe, bo było to 500 wydanie Czekolady. Wróciliśmy do kilku utworów, które pojawiały się kiedyś w audycji, ale znalazł się też czas na premiery od Zretro i Carrtoons, czy relaksujące utwory od Steviego Wondera, Dana Kye'a i Mapei.

Posłuchaj Czekolady #500
1234567