Dla kogo jest pożyczka na dowód?
Pożyczka na dowód to produkt skierowany do osób, które nie chcą zbierać wielu dokumentów dotyczących ich zarobków. Do wnioskowania o pieniądze, konieczne jest bowiem tylko posiadanie ważnego dowodu. Nie oznacza to oczywiście, że jedynym wymogiem jest okazanie tego dokumenty tożsamości. Pożyczkodawcy oczekują dodatkowo od swoich Klientów: ukończenia 18 lat, odpowiedniej zdolności kredytowej, stałych dochodów oraz pozytywnej historii kredytowej. Głównym atutem jest natomiast brak konieczności kompletowania dokumentów potwierdzających uzyskiwany przez nasz dochód. Wystarczy nasze oświadczenie o tym, gdzie jesteśmy zatrudnieni i w jakiej kwocie otrzymujemy dochód.
Wszystkie formalności załatwimy bezpośrednio przez Internet. Przed zawarciem umowy warto sprawdzić najlepsze oferty i porównać je na niezależnych porównywarkach finansowych. Aktualny ranking pożyczek na dowód znajdziecie między innymi na stronie: https://www.zadluzenia.com/pozyczki-na-dowod/. Po wybraniu interesującej nas pożyczki, przechodzimy na stronę pożyczkodawcy, gdzie wypełniamy prosty wniosek pożyczkowy.
Czy warto zaciągać pożyczkę na dowód?
Przed wzięciem pożyczki na dowód osobisty, warto dobrze zastanowić się, czy w ogóle potrzebujemy tego typu produktu. Firmy pożyczkowe z reguły mają wyższe niż banki oprocentowanie. Z drugiej strony, mało który bank jest w stanie udzielić jakiegokolwiek finansowania na podstawie samego dowodu osobistego. Główny atut pożyczania na dowód to czas i prostota otrzymania. W najlepszych firmach pożyczkowych gotówkę możemy mieć na koncie przeważnie w ciągu kilku godzin. Pieniądze z pożyczki możemy oczywiście przeznaczyć na dowolny cel.
Samo wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo proste, poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony użytkownik Internetu. Dodatkowo wielu pożyczkodawców posiada na swojej stronie czat lub numer kontaktowy na infolinię, w ten sposób skontaktować się możemy z konsultantem, który udzieli nam pomocy w razie potrzeby.
Krótki jest również czas oczekiwania na wypłatę środków. Zlecenie przelewu odbywa się od razu w momencie przekazania pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki. Oznacza to, że pieniądze możemy mieć na swoim koncie nawet w ciągu 15 minut. Czas oczekiwania na przelew zależny będzie oczywiście od sesji bankowych banku: pożyczkodawcy i odbiorcy pożyczki.
Czego potrzebujemy do otrzymania pożyczki?
Tak jak wspominaliśmy, obecnie większość pożyczkodawców udziela pożyczek w pełni przez Internet. Takie rozwiązanie gwarantuje ograniczenie formalności do zupełnego minimum. Weryfikacja Klienta odbywa się na podstawie danych z dowodu osobistego, czyli jego numeru, serii, daty wydania, daty ważności oraz nazwy organu wydającego. Nie oznacza to jednak, że jedynie takie dane będą potrzebne do wypełnienia wniosku.
Oczywiście podanie danych z dowodu osobistego jest pierwszym i podstawowym krokiem, na dalszym etapie wnioskowania możemy zostać poproszeni o wskazanie takich danych jak:
- imię i nazwisko,
- numer PESEL,
- data urodzenia,
- adres zamieszkania potrzebny do korespondencji,
- wysokość miesięcznych dochodów i ich źródło,
- informacje o pozostałych zobowiązaniach finansowych.
Ile kosztują pożyczki na dowód?
Koszty pożyczki mogą różnić się w zależności od wyboru konkretnej oferty oraz parametrów finansowania. To, co powinno nas szczególnie interesować, gdy decydujemy się na pożyczkę na dowód, to wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Wskaźnik ten, wyrażany procentowo, informuje bowiem o całkowitym koszcie pożyczki w stosunku rocznym.
Niektórzy pożyczkodawcy oferują również promocyjną darmową pożyczkę. W przypadku takiej oferty Klient oddaje wyłącznie tę kwotę, którą pożyczył. RRSO wynosi więc 0%. Promocja skierowana jest jednak zwykle tylko dla osób, które wcześniej nie korzystały z usług danej firmy pożyczkowej. Ważne jest również, aby spłacić ją w wyznaczonym terminie – w przeciwnym razie mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty.