Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Łącząc proste formy z oryginalną stylistyka i dopracowanymi do perfekcji detalami, meble industrialne to królowie każdego wnętrza. W czym tkwi ich sekret i do jakich aranżacji pasują? Podpowiadamy.

Styl industrialny narodził się w latach 50. w Stanach Zjednoczonych. Na skutek gospodarczego kryzysu przedsiębiorcy zaczęli bankrutować i opuszczać zajmowane dotychczas fabryki i magazyny. Te niedługo stały jednak puste. Zaadoptowane przez członków nowojorskiej bohemy przemieniły się w oryginalne pracownie, minigalerie przestronne apartamenty. Jednym z charakterystycznych elementów stylu industrialnego są charakterystyczne meble. Co je wyróżnia?


Meble industrialne, czyli?

Meble industrialne, podobnie jak industrialny styl aranżacji wnętrz, nawiązują do chłodnych, przemysłowych przestrzeni. Oszczędne w formach, proste i bezpretensjonalne doskonale łączą walory estetyczne z funkcjonalnością. Najczęściej wykonuje się je z egzotycznych gatunków drewna — mango, palisandru indyjskiego czy akacji. Często z dodatkiem metalowych i szklanych elementów, które dodatkowo podkreślają industrialną stylistykę mebli. Dzięki oryginalnym barwom i innemu niż rodzime gatunki drewna usłojeniu ich unikalna estetyka już na starcie skutecznie przykuwa uwagę. W połączeniu z ciekawymi, dopracowanymi do perfekcji detalami (np. metalowymi uchwytami w fantazyjnych kształtach), artystycznymi żłobieniami czy fantazyjnymi tkaninami industrialne komody, konsole, szafy, szafki i witryny są niekwestionowanymi królami każdego wnętrza. To jednak nie wszystkie zalety loftowych mebli. W parze z ich wyjątkową estetyką podąża także niecodzienna trwałość, wynikającą z właściwości egzotycznego drewna. Niezwykle solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne zachowują swoje właściwości przez długie lata.

Czy meble industrialne odnajdą się w każdym wnętrzu?

tekst 2z3

Wbrew pozorom meble industrialne pasują nie tylko do przemysłowych, loftowych wnętrz. Świetnie odnajdą się także w nowoczesnych apartamentach, rustykalnych kuchniach i salonach urządzonych w stylu boho. Komody, biurka, krzesła i witryny wykonane z jasnego drewna mango harmonijnie wtopią się w skandynawskie aranżacje, szafy i biblioteki z ciemnobrązowego palisandru niczym ryby w wodzie poczują się wśród antyków. Wielofunkcyjne skrzynie, będące jednocześnie schowkiem i siedziskiem będą strzałem w dziesiątkę w niewielkim, urządzonych w klasycznym stylu mieszkaniach.


Meble industrialne okażą się strzałem w dziesiątkę dla entuzjastów wysmakowanego stylu i ponadczasowego piękna. Perfekcyjnie łącząc funkcjonalność, trwałość i walory estetyczne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Źródło: https://www.indianmeble.pl/kolekcje/meble-industrialne

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty