Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Kostka brukowa stała się nieodłącznym elementem krajobrazu polskich miast. Jej poszczególne warianty nadają się zarówno do utwardzania traktów dla ruchu pieszego, jak i dróg i placów, po których poruszają się samochody osobowe lub ciężarowe. Nic więc dziwnego, że na jej ułożenie decyduje się coraz więcej inwestorów. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze kostki? Jak wyglądają poszczególne etapy układania?

Kostka brukowa - co zrobić, by wytrzymała wszelkie obciążenia i długo służyła?

Nawierzchnia wykonana z kostki brukowej często poddawana jest dużym obciążeniom. To sprawia, że jej dobór oraz wykonawstwo mają duże znaczenie. Jeśli inwestor zaniedba te aspekty, musi liczyć się z poważnymi utrudnieniami w trakcie eksploatacji, a nawet niską trwałością nawierzchni. Do rozpoczęcia inwestycji należy więc starannie się przygotować - od doboru materiałów, przez przygotowanie podłoża, aż po ułożenie samej kostki, a najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego brukarza.

Dobór kostki brukowej pod względem rodzaju i przeznaczenia nawierzchni

Na rynku dostępny jest szeroki wybór kostek brukowych. Jak wśród nich wybrać tę, która w danym zastosowaniu sprawdzi się najlepiej? Jak się okazuje, jest to zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy. Przy podejmowaniu decyzji brukarz powinien wziąć pod uwagę różne czynniki - od rodzaju gruntu, przez przeznaczenie nawierzchni aż po oczekiwany efekt wizualny.

Układanie kostki brukowej - przygotowanie. O czym pamiętać przed ułożeniem kostki?

Kostkę brukową należy układać na odpowiednio przygotowanym, wyrównanym podłożu. Prace przygotowawcze powinny obejmować m.in. zagęszczenie gruntu oraz wykonanie takich warstw jak podsypka piaskowa oraz podbudowa z chudego betonu. Cały proces jest nie tylko trudny technicznie, ale też wymaga doświadczenia i wiedzy z dziedziny brukarstwa.

Czy można samodzielnie ułożyć kostkę brukową? Kiedy postawić na fachowe usługi brukarskie?

Roboty ziemne prowadzące do przygotowania inwestycji oraz samo układanie kostki muszą być wykonane z dużą dokładnością. Poszczególne etapy prac wiążą się też z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Jego zakup jest ogromnym wydatkiem i przekracza możliwości przeciętnego inwestora. Oba te czynniki sprawiają, że zdecydowana większość osób najlepiej postąpi, powierzając układanie kostki brukowej w Szczecinie specjalistom.

Komu zlecić układanie kostki brukowej? Wysoka jakość ułożonej nawierzchni i przystępne ceny

Przy wyborze wykonawcy warto zwrócić uwagę nie tylko na koszt usługi, ale też jej jakość. O tej drugiej sporo powiedzą nam np. opinie poprzednich klientów lub informacje na temat dotychczasowych realizacji. By szybko i wygodnie znaleźć najlepsze oferty, warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek takich jak Oferteo.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty