Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Niektóre choroby skóry mogą nam uprzykrzyć życie. Jedną z nich jest liszaj, który może występować w zróżnicowanych wariantach takich jak np. liszaj płaski, liszaj rumieniowaty, liszaj obrączkowaty. Jest to przewlekła choroba skóry, która pojawia się często na twarzy, czy też w okolicach intymnych. Jak wygląda liszaj? Otóż objawia się on pod postacią różnego rodzaju grudek, które wpływają na gorszy wygląd skóry. Zwalczanie liszaja jest procesem długotrwałym, który nie przynosi całkowitego wyleczenia. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego schorzenia, by móc podjąć odpowiednie przeciwdziałania. Im szybciej to uczynimy, tym lepiej dla nas.

Liszaj na twarzy albo na innych częściach ciała - jak z nim walczyć?

W leczeniu liszaja istotna jest konsekwencja oraz systematyczność. Liszaj może pojawiać się np. na skórze twarzy, osadzać się w okolicach błon śluzowych, czy też wręcz na nich, np. w ustach. Współistniejące choroby wirusowe mogą powodować, że liszaj zaatakuje nas o wiele mocniej. Pokryta liszajem twarz także nie wygląda najlepiej. Jeśli więc podejrzewamy, że mamy np. liszaj na twarzy, to koniecznie powinniśmy udać się z tym do lekarza.

Liszaj pojawia się w różnym wieku u różnych osób - w niektórych przypadkach może on mieć podłoże genetyczne. Wizyta u lekarza pozwoli nam na dokładne określenie rodzaju naszej przypadłości oraz pomoże nam wdrożyć odpowiednie leczenie miejscowe. Zmiany skórne możemy leczyć także przy pomocy ogólnodostępnych środków, które możemy nabyć online w witrynie internetowej: www.superpharm.pl. Na pewno pomoże nam to w złagodzeniu przebiegu choroby, a być może nawet jej powstrzymaniu na dłuższy czas.

Liszaj płaski, liszaj rumieniowaty, a może twardzinowy - warto wiedzieć więcej

Na wyżej wymienionej stronie sieciowej znajdziemy także specjalistyczny blog, dzięki któremu dowiemy się więcej o przebiegu tej choroby. Poznamy jej objawy i dowiemy się, czy zabieg rozjaśniania skóry może mieć wpływ na jej zaostrzenie. Im więcej będziemy wiedzieć, tym łatwiej będzie nam się pozbyć objawów choroby w przyszłości. Jest klika odmian liszaja, na które potencjalnie możemy zachorować. Należy do nich liszaj: płaski, obrączkowaty, rumieniowaty i twardzinowy.

W przypadku liszaja płaskiego występuje on z zasady na nadgarstkach ale może się pojawiać na całym ciele, w tym także w jamie ustnej. Liszaj obrączkowaty atakuje paznokcie jak i błony śluzowe. Liszaj twardzinowy pojawia się w okolicach intymnych czy też w okolicach piersi. Należy pamiętać, że choroby przenoszone drogą płciową mogą być powiązane z zakażeniem się liszajem. Liszaj rumieniowaty pojawia się na owłosionej skórze głowy, ale można go także zaobserwować w innych miejscach.

Zdecydowanie największy dyskomfort wywołuje liszaj twarzy, bo to on od razu rzuca się w oczy. Odpowiednia diagnostyka pomoże nam stwierdzić, czy to nie np. o wiele groźniejszy toczeń rumieniowaty. Choroby autoimmunologiczne do jakich zalicza się liszaj, nie są najłatwiejsze do pokonania, ale można je z powodzeniem osłabić na tyle, by ich objawy nie były mocno widoczne. Z pewnością warto tutaj sięgnąć po wszelkie dostępne środki.

Leczenie liszaja ma sens - sięgajmy po różne sposoby oraz sprawdzone środki

Do walki z liszajem w ustach można stosować, np. płukanki z siemienia lnianego albo olej z czarnuszki. Siemię lniane może być także z powodzeniem używane do przemywania zmian na skórze, wywołanych przez liszaj płaski. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj także leki przeciwhistaminowe. Niestety do liszaja predestynują nas nie tylko predyspozycje genetyczne. Tych czynników, które mogą sprzyjać powstawaniu tej choroby jest o wiele więcej.

Liszajowi, jak wszystkim chorobom o podłożu autoimmunologicznym sprzyjają inne choroby oraz wyniszczający styl życia. Przyczyną może być tutaj np. łuszczyca albo atopowe zapalenie skóry. Na powstanie choroby może mieć wpływ chemioterapia, choroby wirusowe, czy też poważne zaburzenia hormonalne albo leczenie immunosupresyjne. Zwalczanie liszaja polega przede wszystkim na łagodzeniu objawów tej choroby, poprzez zmianę stylu życia, eliminację kawy oraz soli, rezygnacja z ostrych przypraw i cytrusów, a także przyjmowanie odpowiednich leków, maści, płukanek, itp.

Ważną sprawą jest także ograniczenie stresów oraz dbanie o higienę. Niech więc nas nie przeraża charakter przewlekły tego schorzenia. Liszaj na twarzy czy też innych częściach ciała można powstrzymać, uderzając w jego charakterystyczne objawy i ograniczając do minimum przyczyny występowania tej choroby.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty