Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Odkąd umożliwia to technologia, zaś ceny klimatyzacji zaczęły diametralnie maleć, zamontowanie takiej instalacji stanowi najpopularniejszą metodę na poradzenie sobie z wysokim temperaturami. Jeszcze nie tak dawno klimatyzatory wykorzystywano wyłącznie w sporych marketach i biurach, dopiero ograniczenie kosztów instalacji pozwoliło na ich popularyzację. Razem ze zwiększającym się zainteresowaniem klimatyzacją, zaczęły rosnąć wokół niej następne mity takie, jak chociażby negatywne oddziaływanie na zdrowie domowników, wysokie koszty użytkowania czy też zbyt głośna praca. Wybranie klimatyzatora do mieszkania powinno być oparte na takich samych zasadach, co wybieranie urządzenia do domu. Jaką klimatyzację zatem najlepiej wybrać? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Energooszczędność oraz moc klimatyzatora przeznaczonego do mieszkania

Wyliczenie odpowiedniego zapotrzebowania na moc klimatyzatora, będzie wymagało wzięcia pod uwagę co najmniej kilku kwestii. Taką czynność najlepiej powierzać posiadającym uprawnienia instalatorom, którzy doradzają i oferują urządzenia do chłodzenia. Dokonując zakupu klimatyzatora, poza jego mocą, trzeba brać pod rozwagę także jego klasę energetyczną. Dostępnych jest co najmniej kilka klas oznaczanych za pomocą liter. Najbardziej energooszczędne z urządzeń, to: A+++, A ++, A+ oraz A.

Głośność pracy klimatyzacji

O ile w przypadku montowania klimatyzacji w domu jednorodzinnym głośność, z jaką pracuje agregat, nie ma aż tak sporego znaczenia, o tyle w wypadku bloku musimy mieć na względzie sąsiedztwo. Zewnętrzna jednostka musi na tyle cicho pracować, żeby nie zakłóciła spokoju reszty spośród lokatorów. Na szczęście firmy produkujące klimatyzatory wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom i już od pewnego czasu posiadają w swojej ofercie urządzenia odznaczające się cichą pracą. Dzięki temu schłodzimy swoje mieszkanie bez konieczności denerwowania innych mieszkańców naszego bloku.

Wybranie systemu – split czy multi split?

W przypadku większych mieszkań zalecane są systemy multi split, które umożliwiają podłączenie do pojedynczej jednostki zewnętrznej kilku wewnętrznych jednostek. Dzięki temu można się cieszyć upragnionym chłodem w całym mieszkaniu. Urządzenia typu split nadadzą się zaś do małych kawalerek, gdzie przestrzeń do mieszkania ma mniejszy metraż i nie została podzielona na stałe ścianami działowymi. Bez względu na to, jaki rodzaj klimatyzacji do mieszkania wybierzemy warto, abyśmy skorzystali z usługi montażu świadczonej przez profesjonalną firmę z dużym doświadczeniem.

Dlaczego przed zamontowaniem klimatyzacji w bloku musimy uzyskać odpowiednią zgodę?

O ile mieszkania usytuowane w blokach mogą być własnościowe, o tyle nie tylko elewacja, ale i balkon uznawane są za wspólną przestrzeń, zatem wprowadzanie wszelkich zmian na tychże elementach powinno zostać uprzednio skonsultowane z zarządcą. Zanim zamontujemy klimatyzator z zewnętrzną jednostką w mieszkaniu, musimy bezwzględnie uzyskać zgodę na poczet ingerencji w elewację danego budynku. Zwykle oparte będzie to na złożeniu odpowiedniego wniosku, w którym zawarty będzie projekt całej instalacji, jak również poziom generowanego przez urządzenie hałasu, jej wymiary i dokładna lokalizacja montażu zewnętrznej jednostki. Niekiedy wymogi spółdzielni uwzględniają konieczność dostarczenia także zgody od sąsiadów, aby zyskać pewność, iż nie mają oni nić przeciwko temu, gdyż takie urządzenie generuje spory poziom hałasu, na który mogą się oni po prostu nie zgodzić.

Artykuły sponsorowane

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty