Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Sky Clinic wyróżnia się bogatą ofertą, która uwzględnia zabiegi medycyny estetycznej: lifting powiek, zabiegi laserowe na twarz, liposukcja magnetyczna, endermologia, depilacja laserowa, plastyka brzucha, peelingi chemiczne i wiele więcej.

Czym są prosaki?

Prosaki to zmiany skórne, które pojawiają się w szczególności na skórze tłustej i mieszanej. Swoim wyglądem przypominają one nasiona prosa, skąd właśnie wzięła się ich nazwa. To małe i jasne kropki; utrzymują się na skórze przez wiele tygodni albo miesięcy.

Rodzaje prosaków

Pierwotne- zmiany o czerwonym zabarwieniu. Mogą powodować dolegliwości bólowe.

Wtórne- za ich powstawanie odpowiadają niewielkie uszkodzenia skóry,

Wysiewowe- pojawiają się nagle, niekiedy przez choroby autoimmunologiczne skóry czy zaburzenia genetyczne, na powiekach, szczęce, jak i górnej części tułowia.

Jak powstają prosaki?

Prosaki tworzą się zazwyczaj przez gromadzenie się martwego naskórka. Innymi przyczynami powstawania prosaków są: palenie tytoniu, brak snu, nieprawidłowa higiena osobista, czy też nadużywanie preparatów kosmetycznych na bazie oleju, jak i długotrwałe przyjmowanie sterydów.

Gdzie mogą pojawić się te zmiany?

Pojawiają się zarówno na skórze twarzy, jak i innych partiach ciała. Głównie można je zaobserwować na czole, na nosie, na skroniach oraz w okolicach oczu. Czasem także na skórze głowy, rękach czy klatce piersiowej.

Domowe sposoby usuwania prosaków

Istnieją profesjonalne metody usuwania prosaków w gabinetach kosmetologicznych. Chcąc pozbyć się prosaków, w pierwszej kolejności można zastosowywać domowe sposoby:

Peeling z kwasem glikolowym migdałowym, BHA, PHA czy AHA

Dzięki niemu można skutecznie wygładzić naskórek. Możemy go przygotować samodzielnie z cytryny, cukru i oliwy z oliwek.

Zabieg usuwania prosaków peelingiem należy przeprowadzać 2-3 razy w tygodniu. Po zabiegu warto nałożyć na skórę krem na prosaki. Peeling nie nadaje się do wykonywania na delikatnej skórze pod oczami.

Kremy złuszczające z dodatkiem kwasów

Preparaty głęboko przenikają w skórę, walcząc z prosakami. Najlepiej aplikować je przez 3 miesiące. Zabieg zaleca się jesienią i wczesną wiosną.

Okład z oleju herbacianego

Domowe sposoby na prosaki to także olejek herbaciany, z którego wykonuje się okład i przykłada na 3 godziny dziennie. Taki olejek skutecznie złuszcza skórę, usuwając z niej nieestetyczne zmiany.

Okład z oleju rycynowego

Olej wystarczy nałożyć na wacik, po czym przykładać go raz dziennie na zmiany, aż do całkowitego wchłonięcia olejku. Leczenie daje efekty po 1-2 miesiącach.

Sauna lub domowe inhalacje na prosaki

Przez działanie wysokiej temperatury skóra zaczyna wydzielać pot, toksyny i wszelkie zanieczyszczenia. Wystarczy nalać do miski gorącej wody, przykryć głowę ręcznikiem i nachylić się.

Usuwanie prosaków w gabinetach kosmetologicznych

W usuwaniu prosaków najskuteczniejsze są oczywiście profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetologicznych. Najczęściej na te zmiany stosuje się:

Peeling chemiczny i mikrodermabrazja

Takie zabiegi złuszczające umożliwiają starcie martwej warstwy naskórka, a tym samym prosaków. Peelingi chemiczne są jednymi z bezpiecznych specjalistycznych metod usuwania prosaków.

Nakłuwanie grudek na twarzy igłą

Prosaki na twarzy można też usunąć, nakłuwając powierzchnię skóry pod specjalnym kątem. Jest to metoda, która powinna być wykonywana przez doświadczonego specjalistę, a nigdy w samodzielnie w domu.

Elektrokoagulacja

W trakcie zabiegu wytwarza się ciepło, które doprowadza do termicznego uszkodzenia białek znajdujących się w tkance. Prąd elektryczny szybko i bezpiecznie pozbywa się prosaków i innych zmian skórnych.

Wymrażanie azotem

To kolejna technika, która kojarzy się przede wszystkim z kurzajkami. Zmiany skórne poddane niskiej temperaturze zaczynają się niszczyć.

Terapia laserowa

Wiązka światła laserowego działa na konkretne zmiany skórne. Dochodzi do pobudzenia skóry do jej całkowitej przebudowy i regeneracji, przez co nieestetyczne zmiany skórne są zastąpione zdrową tkanką.



Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty