Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Nowoczesna pompa ciepła sama w sobie stanowi bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej obniżyć koszty, zarówno ogrzewania jak i energii, montaż pompy razem z instalacją fotowoltaiczną to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. W przypadku takiego połączenia należy dokładnie obliczyć, ile paneli i o jakiej mocy potrzebne jest, aby pompa ciepła mogła efektywnie pracować. 

Wybór instalacji fotowoltaicznej - kto doradzi?

Jeżeli wciąż masz, lub po lekturze tego artykułu będziesz mieć nadal, jakiekolwiek wątpliwości związane z kwestią doboru odpowiednich parametrów paneli – wystarczy skonsultować się z dostawcą takich rozwiązań. Profesjonalni i doświadczeni pracownicy firm oferujących zarówno fotowoltaikę jak i pompy dostarczające naturalne ciepło do domu najbardziej fachowo pomogą obliczyć ile paneli jest potrzebne. Możesz jednak spróbować zrobić to samodzielnie, przynajmniej aby oszacować wstępnie koszty takiej instalacji, posługując się danymi dotyczącymi konkretnej pompy oraz Twojej potencjalnej przyszłej instalacji. Najczęściej jednak otrzymasz wszelkie informacje na miejscu, czyli tam, gdzie zamówisz odpowiedni sprzęt oraz usługi montażu.

  • House Solutions – jak skutecznie i ekonomicznie uzupełnić swoją pompę o panele fotowoltaiczne?

Każde urządzenie typu pompa dostarczająca ciepło z wód gruntowych, powietrza itp. ogólnodostępnych jego źródeł skonstruowana jest w taki sposób, że można określić jej tzw. efektywność energetyczną: SCOP/SPF/JAZ. Wszystkie te trzy oznaczenia odnoszą się do wartości COP (Coefficient of Performance), czyli po prostu współczynnika wydajności pompy, jednak z uwzględnieniem pewnych zmiennych. Wydajność pompy zależy bowiem od szeregu czynników. Biorąc pod uwagę, że ciepło pozyskiwane jest z naturalnych źródeł na zewnątrz budynku, to zmieniająca się dynamicznie w ciągu roku aura ma ogromny wpływ na wydajność tego urządzenia.

Jeżeli planujesz zakup zarówno pompy, jak i paneli fotowoltaicznych, co z kolei stanowi obecnie jedno z najbardziej pożądanych rozwiązań na rynku, warto, abyś skonsultował się zawczasu z ich dostawcą, np. House Solutions, którzy pomogą Ci dokładne i precyzyjnie wyliczyć zarówno liczbę potrzebnych paneli, jak i wstępny koszt takiej instalacji w Twoim, przypadku. Pomogą przede wszystkim dobrać właściwe urządzenie do pozyskiwania ciepła z zewnątrz, dla Twoich potrzeb. Warto wiedzieć, że taki sprzęt nie ma charakteru uniwersalnego, a konkretne modele dostosowane są do zróżnicowanych potrzeb odbiorców. Jeżeli jednak posiadasz już pompę – możesz spróbować obliczyć w przybliżeniu ile energii z paneli będziesz potrzebować do jej sprawnego działania.

  • Fotowoltaika w Twoim domu – jak to policzyć?

Można zatem roboczo założyć, że w przypadku pompy na każde kWh/rok energii przypada 1 kWp instalacji fotowoltaicznej. W ten sposób prosto oszacujesz wstępnie ile energii do zasilania samej pompy będziesz potrzebować. Pamiętaj przy tym także o innych zastosowaniach energii z paneli w danym budynku. Posiadając parametry pompy jesteś zatem w stanie wstępnie ocenić ilość potrzebnej energii dla Twoich potrzeb. Fotowoltaika to jednak szereg różnorodnych rozwiązań, głównie biorąc pod uwagę typy stosowanych w jej zakresie ogniw krzemowych. Chodzi przede wszystkim o panele monokrystaliczne oraz polikrystaliczne, gdyż takie najczęściej i najchętniej są wybierane do zastosowania ich w gospodarstwach domowych. Obok nich istnieją co prawda także inne typy paneli, jednak zasadniczo wybierać można pomiędzy polikrystalicznymi.

Ostateczny koszt instalacji pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej zależy zatem od parametrów konkretnej pompy, ale także – od rodzaju wybranych ogniw tworzących konkretne, właśnie Twoje panele. Możesz zatem pokusić się o własny, wstępny kosztorys. Pamiętaj jednak, że nie musi się on pokrywać z ostateczną ceną, która może okazać się np. wyższa, ale również, ku Twojemu zaskoczeniu – niższa. Najlepszym wyjściem jest zatem dobór właściwej pompy oraz właściwego typu paneli u zaufanego dostawcy takich rozwiązań.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty