Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Coraz więcej kancelarii prawnych “sięga” po sprawy dot. kredytów we frankach. Frankowiczom, którzy decydują się na walkę z bankiem w sądzie, trudno jest odnaleźć się w tym gąszczu ofert.

Coraz trudniej wybrać kancelarię

Ilość pozwów złożonych przez frankowiczów rośnie z miesiąca na miesiąc. Jednocześnie osobom, które są na etapie wyboru przedstawiciela w sądzie coraz trudniej jest znaleźć tego odpowiedniego. Na rynku jest bowiem coraz więcej kancelarii, które mają w swojej ofercie usługę typu pomoc frankowiczom. Ofert pojawiło się aż tyle, że problemem jest samo ich zebranie, a co dopiero porównanie.

Frankomat to miejsce, które rozwiązuje te dwa problemy. Po pierwsze posiadamy na chwilę obecną ponad 120 ofert z kancelarii z całej Polski, a po drugie porównujemy je i prezentujemy te najbardziej dopasowane - wskazuje Joanna z frankomat.com.pl.

Jak porównać oferty? Kalkulator frankowicza

Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby otrzymać porównanie i dopasowanie ofert. Jakie dane należy podać? W pierwszym kroku Frankomat wymaga podania podstawowych informacji dotyczących kredytu, tj. nazwa banku, z którym została zawarta umowa kredytowa, kwota udzielonego kredytu, rok podpisania umowy oraz informacja czy kredyt został już spłacony.

tekst(1)

źródło:https://frankomat.com.pl/


Następnie należy podać podstawowe informacje o kredytobiorcy. Kolejny krok to już otrzymanie wyników porównania ofert kancelarii frankowych.

Będą to oferty tych kancelarii, które będą mogły zająć się Twoją sprawą frankową. Jeśli podasz kod pocztowy to będa to także kancelarie z najbliższej okolicy. Więcej o porównywarce i kalkulatorze możesz dowiedzieć się tutaj: https://frankomat.com.pl/blog/kalkulator-kredytu-frankowego-ile-pieniedzy-mozna-odzyskac-od-banku/

Pomoc frankowiczom - co oferują kancelarie?

Kancelarie w ramach pomocy frankowiczom oferują: analizę umowy frankowej, dokładne wyliczenie wartości roszczenia wobec banku, prowadzenie postępowania na etapie przedsądowym oraz sądowym.

Analiza umowy z bankiem wymaga dostarczenia kancelarii dokumentów: kopii umowy, zawartych ewentualnych aneksów czy regulaminu. Taką umowę oczywiście weryfikuje się pod kątem klauzul abuzywnych. Wstępna analiza umowy nierzadko jest oferowana przez kancelarię za darmo.

Jeśli dana umowa zawiera zapisy, które kwalifikują ją do unieważnienia czy odfrankowienia kredytu to pracownicy kancelarii wyliczają kwotę roszczeń czy też korzyści, które będzie można uzyskać na drodze sądowej. Następnie prowadzona jest sprawa na etapie przedsądowym (jest to wymagane), a jeśli nie on nie rozwiązuje sprawy, to kierowany jest pozew do sądu.

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty