Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

pavol-tancibok-CQVfXtNwCNM-unsplash
pavol-tancibok-CQVfXtNwCNM-unsplash
Zmywarka do naczyń staje się coraz bardziej popularna w polskich domach. Polacy cenią sobie oszczędność czasu i mniejsze zużycie wody podczas mycia. Każdy, kto decyduje się na kupno zmywarki zastanawia się na jakie parametry zwrócić uwagę. Podpowiadamy!

Zmywarka nie jest niezbędnym elementem domowego AGD, ale jednak bardzo ułatwia życie i na dłuższą metę opłaca się w nią zainwestować. Najważniejsze informacje o danym modelu są zazwyczaj umieszczone w głównym opisie sprzętu. Co należy rozważyć decydując się na zakup zmywarki?


Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Najważniejsza sprawa to ustalenie czy nasza zmywarka ma być wolnostojąca czy do zabudowy. Zmywarki wolnostojące w swym designie zazwyczaj nie są zbyt eleganckie. Gdy mamy kuchnię w zabudowie, zdecydowanie lepiej będzie nam pasowała zmywarka do zabudowy, np. zmywarka electrolux ees47320l. Montuje się do niej front z takiej samej płyty co szafki kuchenne. W ten sposób sprzęt pozostaje w ukryciu, a kuchnia wygląda schludnie i jednolicie.


Jakiej wielkości zmywarkę wybrać?

Zmywarki występują w 2 standardowych szerokościach – 45cm i 60cm. Duże zmywarki są dobre do dużych kuchni, z których korzysta wiele osób. Dla małej rodziny 2+1 lub 2+2 wystarczy mała zmywarka do zabudowy, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu jest nieduży aneks kuchenny. W niewielkiej kuchni każda dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest na wagę złota. W praktyce w przypadku małej rodziny mniejsza zmywarka zostaje wypełniona po brzegi w ciągu 1-2 dni. Dużą trzeba by było uruchamiać prawie pustą albo czekać 3 dni aż uzbiera się wystarczająco dużo naczyń, a to może skutkować uwalnianiem się nieprzyjemnych zapachów.


Jaką klasę energetyczną brać pod uwagę?

Kupując sprzęt AGD zazwyczaj można się spotkać z różnymi oznaczeniami zapisanymi dużą literą alfabetu na kolorowym tle – od zielonego, przez żółty do czerwonego. Jest to nic innego jak oznaczenie klasy energetycznej danego produktu. Co się kryje pod terminem „klasa energetyczna”? Jest to parametr, który określa energooszczędność sprzętu. Myśląc perspektywicznie, najlepiej jest kupować urządzenia o jak najwyższej klasie energetycznej – czyli te oznaczone literami A, B i C. Pozwala to w przyszłości zaoszczędzić na energii elektrycznej, a co za tym idzie – jest jednocześnie lepsze dla naszej planety.

Sprawdź: jak wybrać najlepszy model odkurzacza pionowego bezprzewodowego

Ważny jest poziom hałasu

Dobrze jest wziąć pod uwagę poziom hałasu, który generuje zmywarka w trakcie pracy. Zwłaszcza, jeśli mamy aneks kuchenny połączony z salonem. Bardzo głośna zmywarka może przeszkadzać w trakcie rozmowy czy oglądania telewizji. W jaki sposób odczytywać liczbę decybeli? Zwiększenie poziomu dźwięku o 8 – 10 dB jest odbierane przez słuch jako dwukrotne zwiększenie głośności! To bardzo istotna informacja, ponieważ są na rynku zarówno zmywarki generujące hałas na poziomie 41 jak i 50 dB. Ta druga będzie odbierana przez nasze ucho jako 2 razy głośniejsza. Wybierając sprzęt AGD zawsze warto jest przemyśleć wszystkie istotne parametry.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty