Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Jeśli odwiedziłeś stronę internetową i zobaczyłeś symbol kłódki przy jej nazwie w swojej przeglądarce, to znaczy, że widziałeś już SSL w akcji. Certyfikat Secure Sockets Layer umożliwia bezpieczne przeglądanie i dokonywanie zakupów przez osoby odwiedzające Twoją stronę, chroniąc cenne dane i prywatność Twoich klientów.

Co to jest SSL?

Certyfikat SSL działa poprzez stworzenie bezpiecznego połączenia szyfrującego pomiędzy serwerem WWW a przeglądarką. Bez tego kluczowego szyfrowania, hakerzy mogą przechwycić te informacje: informacje, które mogą zawierać wszystko, od szczegółów transakcji finansowych do danych osobowych wprowadzonych do formularza online. Znane jako "man-in-the-middle" cyberataki, przestępcy mogą celować w serwer strony internetowej i wdrożyć oprogramowanie, które następnie przechwytuje wszelkie informacje wprowadzane przez użytkowników strony.

Dzięki SSL takie przechwytywanie cennych danych jest uniemożliwione, a odwiedzający Twoją stronę mogą być spokojni, że są bezpieczni. Teraz, gdy klient odwiedza Twoją stronę, gdy jego przeglądarka łączy się z serwerem, skanuje certyfikat i natychmiast tworzy całkowicie bezpieczne połączenie, w którym informacje, którymi dzieli się klient, są znane tylko jemu i Twojej stronie.

Większa prywatność

Certyfikat SSL zapewnia Twoich klientów, że ich prywatność i bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne i buduje zaufanie od samego początku. Twój adres będzie wyświetlany jako HTTPS (zamiast standardowego HTTP), wskazując, że istnieje warstwa bezpieczeństwa w miejscu, a w zależności od wyboru certyfikatu, mała kłódka i inne informacje biznesowe mogą być wyświetlane.

Z cyberprzestępcami znanymi z tego, że celują w mniejsze firmy, jest to kluczowa obrona (liquidweb.com cytuje, że 58% cyberataków dotyczyło mniejszych przedsiębiorstw, a 60% z nich zakończyło się niepowodzeniem w bezpośrednim wyniku). Ponadto, posiadanie bezpiecznej strony internetowej może pomóc w poprawieniu jej rankingu w głównych wyszukiwarkach, takich jak Google i może pomóc w ukierunkowaniu strategii marketingowej.

Jakie rodzaje certyfikatów są dostępne?

Istnieją różne rodzaje certyfikatów SSL, ale poprzez określenie potrzeb Twojej strony internetowej, wybór powinien być prosty.

Certyfikat Organization Validated (OV SSL) służy do potwierdzenia ważności firmy i pokazuje informacje o stronie w pasku adresu wraz z zieloną kłódką, umożliwiając użytkownikom wyraźne odróżnienie jej od wszelkich fałszywych stron. Zapewnia również, że wszelkie informacje wprowadzane przez klientów są bezpieczne. Aby uzyskać certyfikat OV SSL, właściciel strony musi wykazać Urzędowi Certyfikacji, że ma prawo do nazwy domeny strony. Ten rodzaj certyfikatu SSL jest absolutną koniecznością dla każdej strony internetowej, która ma do czynienia z opinią publiczną. Więcej dowiesz się na stronie firmy Hostido.

Podobnie jak OV SSL, certyfikat Extended Validation (EV SSL) również chroni dane klienta i jest najbezpieczniejszym rodzajem SSL. Dlatego uważany za najlepszy certyfikat, przy tym rodzaju SSL oprócz nazwy firmy wyświetlana jest czarna kłódka i kraj, w którym działa firma. Jeśli Twoja strona gromadzi dane osobowe lub wymaga od użytkowników weryfikacji tożsamości poprzez logowanie lub dokonywanie płatności, EV SSL jest kluczowy.

O ile certyfikaty OV i EV SSL są najdroższymi opcjami, to jeśli Twoja strona zawiera tylko proste informacje, takie jak blog, możesz zdecydować się na certyfikat DV SSL (Domain Validated). Jeden z najbardziej przystępnych typów certyfikatów, DV SSL pozwoli Ci wyświetlić zieloną kłódkę i HTTPS dla spokoju Twoich użytkowników, ale ponieważ oferuje obniżony poziom bezpieczeństwa z mniej wyrafinowanymi poziomami szyfrowania, nie jest to mądra opcja dla stron, które wymagają transferu danych. Na szczęście istnieją tanie certyfikaty ssl.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty