Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Mężczyzna czyści podłogę profesjonalną szorowarką do podłóg
Mężczyzna czyści podłogę profesjonalną szorowarką do podłóg
Polerka i szorowarka do podłóg są wykorzystywane przez firmy sprzątające. Sprawdź, czym się różnią.

Polerka czy szorowarka do podłóg? Co wybrać?

Podłogi, bez względu na rodzaj materiału, z którego są wykonane, wymagają regularnego czyszczenia i okresowej konserwacji. Do tych zabiegów firmy sprzątające najczęściej wykorzystują polerki i szorowarki do posadzek. Czym są i czym się różnią te maszyny? Co wybrać: polerkę czy szorowarkę? Wyjaśniamy!

Co to jest polerka do posadzek?

Polerka to maszyna do polerowania posadzek. Zabieg ten ma na celu konserwację i pielęgnację podłogi. Podczas polerowania powstaje warstwa zabezpieczająca, która chroni powierzchnię przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Wydłuża to żywotność oraz przywraca piękny wygląd posadzki. Polerowanie niweluje także mikropory, co zapobiega szybkiemu wnikaniu brudu i ułatwia czyszczenie.

Głównym elementem polerki do podłóg jest napędzany silnikiem pad polerski. Wysokie obrotyw połączeniu z siłą tarcia sprawiają, że naniesiony na podłogę preparat nagrzewa się i lekko roztapia, wypełniając mikroszczeliny. Polerka posiada także zintegrowaną turbinę ssącą, która zbiera powstający pył do szczelnego worka, co zapobiega efektowi pylenia.

Czytaj więcej: Co to jest i jak działa profesjonalna polerka do podłóg?

Polerka do podłóg – zastosowanie

Znakomite i długotrwałe efekty polerowania sprawiają, że profesjonalne polerki do podłóg cieszą się dużą popularnością wśród firm sprzątających. Maszyny te nie tylko nabłyszczają podłogi, ale także gruntownie czyszczą powierzchnię – usuwają zabrudzenia, np. po napojach, zacieki, smugi czy ślady zarysowań po obcasach.

Nowoczesne polerki (np. marki Kärcher) to maszyny uniwersalne, które są przeznaczone do pielęgnacji i konserwacji gładkich powierzchni, takich jak: płytki, kamień naturalny, gres, linoleum, żywica epoksydowa, panele laminowane, zabezpieczone drewno (parkiet lakierowany, olejowany). Ich obsługa jest intuicyjna, a praca nie wymaga dużych nakładów wysiłku oraz czasu. Ponadto po przeprowadzeniu polerowania nie są konieczne dodatkowe prace, np. odkurzanie czy mycie posadzki.

Szorowarka do podłóg – zasada działania

Szorowarki to maszyny przeznaczone do profesjonalnego czyszczenia na mokro posadzek m.in. w obiektach użyteczności publicznej i komercyjnych. Ich głównym elementem jest głowica szorująca ze szczotkami tarczowymi lub walcowymi oraz dysza dozującą roztwór czyszczący (lub wodę i detergent). Mają też zbiorniki na wodę czystą i brudną (jeżeli zaopatrzone są w układ odsysania). Szorowarki z odsysaniem wyposażone są dodatkowo w listwę odsysającą, która zbiera nadmiar wody wraz z zabrudzeniami.

Zasada działania profesjonalnej szorowarki do podłóg opiera się na jednoczesnym wykonywaniu trzech operacji:

  • dozowanie roztworu czyszczącego,

  • mechaniczne czyszczenie,

  • odsysanie brudnej wody (szorowarki z odsysaniem).

Wykorzystanie szorowarek do mycia podłóg ma wiele zalet, a zwłaszcza w porównaniu z czyszczeniem ręcznym. Są bardziej wydajne, skuteczniejsze oraz nie wymagają dużych nakładów pracy i czasu. Przekłada się to na doskonałe efekty czyszczenia oraz niskie koszty operacyjne.

Zobacz także: Szorowarki do posadzek – jaką wybrać?

Mężczyzna korzysta z szorowarki do podłóg w warsztacie samochodwym

Zastosowania szorowarki do posadzek

Szorowarki przeznaczone są do zachowawczego oraz gruntownego czyszczenia wszystkich rodzajów posadzek twardych i elastycznych – płytek, posadzki żywicznej, betonowej, drewnianej czy wykładziny dywanowej. Dodatkowo wybrane modele np. marki Kärcher mogą być wykorzystywane do pielęgnacji powierzchni, np. do froterowania, bonetowania, stripowania, szlifowania czy dezynfekcji.

Czym się różni szorowarka od polerki? Podsumowanie

Polerki i szorowarki to maszyny różniące się pod wieloma względami. Pierwsza z nich ma węższy zakres zastosowania – przeznaczona jest wyłącznie do polerowania podłóg. Natomiast szorowarka może służyć do czyszczenia, polerowania oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zarówno polerka, jak i szorowarka to maszyny, które pozwalają firmom sprzątającym wykonywać usługi na najwyższym poziomie.


Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty