Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Krochmal do kąpieli to sprawdzony od wielu lat sposób na łagodzenie podrażnień, odparzeń czy potówek u niemowląt u dzieci. Dowiedz się, kiedy warto zastosować krochmal w codziennej pielęgnacji, jak go przygotować i jak często stosować.

Dlaczego warto stosować krochmal do kąpieli?

Krochmal to połączenie skrobi roślinnej z wodą, które po rozpuszczeniu w wodzie i dodaniu do wrzątku tworzy gęstą zawiesinę. Najczęściej stosowanym połączeniem jest woda i skrobia ziemniaczana, ale może zastosować również skrobię kukurydzianą lub ryżową. Krochmal zwykle kojarzy się zwykle z praniem bielizny lub pościeli. Krochmalenie wpływa na zmniejszone wchłanianie wilgoci, kurzu i tym samym redukcję rozwoju bakterii na tkaninach. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu krochmal był powszechnie stosowany w gospodarstwach domowych, obecnie z tego sposobu korzystają placówki medyczne i opiekuńcze. Okazuje się, że krochmal to także sprawdzony sposób na pielęgnację skóry dziecka i zmniejszenie uciążliwych dolegliwości takich jak:

  • podrażnienia skóry,

  • odparzenia pieluszkowe,

  • zaczerwienienie skóry,

  • zmiany alergiczne spowodowane niewłaściwie dobranymi kosmetykami pielęgnacyjnymi lub środkami do prania,

  • potówki,

  • atopowe zapalenie skóry,

  • trądzik niemowlęcy,

  • skaza białkowa.

Stosowanie krochmalu do kąpieli przynosi pozytywne rezultaty ponieważ skrobia wspomaga naturalne procesy regeneracji skóry, łagodzi swędzenie oraz przyspiesza proces gojenia zmian skórnych. Zaletą krochmalu jest bezpieczeństwo stosowania, niska cena i możliwość samodzielnego przygotowania z powszechnie dostępnych i naturalnych składników. Warto jednak pamiętać, że w przypadku zakażenia drożdżakami krochmal może nasilić objawy, dlatego przed zastosowaniem mikstury wody i skrobi należy skonsultować się z pediatrą, dermatologiem lub alergologiem.

Krochmal do kąpieli - jak często można stosować

Regularne stosowanie krochmalu do kąpieli skutecznie łagodzi podrażnienia delikatnej skóry niemowląt i dzieci. W zależności od rodzaju zmian skórnych, krochmal może być stosowany 3-4 razy w tygodniu. Warto jednak pamiętać, że nawet tradycyjne, domowe sposoby pielęgnacji wymagają konsultacji lekarskiej, ponieważ w niektórych przypadkach krochmal może spowodować nasilenie nieprzyjemnych objawów. Wątpliwości dotyczące częstotliwości stosowania krochmalu najlepiej rozwiać podczas wizyty u specjalisty.

Jak przygotować krochmal?

Przygotowanie krochmalu do kąpieli wymaga jedynie dwóch składników i cierpliwości. Najprostszym przepisem na krochmal jest wymieszanie dwóch łyżek stołowych w 0,5 litra zimnej wody, a następnie połączenie roztwory z 5 litrami wrzątku. Aby uzyskać właściwą konsystencję należy cały czas energicznie mieszać miksturę. Krochmal do kąpieli nie powinien zawierać grudek, dlatego należy pamiętać o stałym mieszaniu aż do uzyskania zawiesiny przypominającej rzadki kisiel. Gotowy krochmal należy wlać do wanienki z ciepłą wodą, a następnie odczekać aż temperatura wody i mikstury osiągnie około 37-38 stopni Celsjusza. Kąpiel w krochmalu powinna trwać od 5-10 minut w przypadku niemowląt, a od 10-15 minut w przypadku starszych dzieci. Po kąpieli należy dokładnie osuszyć skórę dziecka. Przy większości problemów skórnych nie ma konieczności dodatkowego natłuszczenia skóry po kąpieli, wyjątkiem jest atopowe zapalenie skóry. W przypadku AZS zalecane jest zastosowanie emolientu przeznaczonego do potrzeb skóry atopowej. Przygotowanie krochmalu może być problematyczne, dlatego warto skorzystać z innowacyjnego produktu jakim jest krochmal do kąpieli. Wystarczy dodać dwie dodać dwie miarki do wanienki z ciepłą wodą i zamieszać, aby przygotować pielęgnacyjną kąpiel dla dziecka.

Krochmal to skuteczny, tani i łatwy w przygotowaniu sposób pielęgnacji skóry dziecka, dlatego warto skonsultować się z lekarzem i skorzystać z tradycyjnej metody łagodzenia zmian skórnych u niemowląt i dzieci.



OTC/12333/12/22

Artykuły sponsorowane

12345
reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty