Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Autopromocja  
Pogodny na tropie - konkurs, audiobook, odcinki

Dział utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych jest kluczowy. Sprostanie wielu zadaniom, jak i system utrzymania ruchu maszyn w trybie ciągłym jest elementem, bez którego nie jest możliwe sprawne zarządzanie produkcją. Zarządzanie parkiem maszynowym wymaga zastosowania computerised maintenance management systems, czyli CMMS. Jest to idealne rozwiązanie w kwestii utrzymania ruchu.

1. System CMMS - jakie daje korzyści?

2. Jakie zadania w CMMS wykonuje dział utrzymania ruchu?

CMMS (Computerized Maintenance Management System) to zaawansowany system informatyczny służący do zarządzania konserwacją w przedsiębiorstwach i instytucjach. System CMMS składa się z oprogramowania, które umożliwia gromadzenie, analizowanie i wizualizowanie danych dotyczących prac konserwacyjnych i napraw, a także ich planowanie i kontrolowanie. Co jeszcze powinno się o nim wiedzieć?

System CMMS - jakie daje korzyści?

Wdrożenie computerized maintenance management system do planowania produkcji jest interesujące w szczególności dla dużych firm. Wdrożenie systemu współpracującego z działem produkcyjnym zapewni szybsze usuwanie napraw. System CMMS jest niezmiernie ważny, jeżeli kierujesz produkcją i chcesz wprowadzić nowe innowacyjne rozwiązania, zapewniające stałą produktywność i wydajność maszyn. Wszelkie naprawy usuwane szybko uwolnią Cię od strat produkcyjnych. Dodatkowo zapobiegną opóźnieniom w realizacji planów produkcyjnych. Wykonywanie na czas przeglądów serwisowych na podstawie najnowszych technologi sprzyjać będzie dłuższej żywotności i pełnej funkcjonalności urządzeń produkcyjnych.

Jakie zadania w CMMS wykonuje dział utrzymania ruchu?

Dzięki zastosowaniu systemu CMMS będziemy mieć w ciągłym ruchu wszystkie maszyny. System wspomoże pracę techników działu utrzymania ruchu w wielu aspektach. Pozwoli na ograniczenie wykonywania mało efektywnych zadań przez pracowników utrzymania ruchu, dzięki czemu zyskasz więcej rąk do pracy w przypadku poważniejszych awarii.

Systemy klasy CMMS są bardzo wydajne i można nimi sterować z dowolnego miejsca. Zdalną obsługę zapewnia aplikacja mobilna. System CMMS zintegrowany z systemem MES przetwarza dane oraz poddaje je analizie, by zmniejszyć liczbę biurokratycznych zadań. Szybkie zgłaszanie awarii przez CMMS zapewni stabilną pracę parku maszynowego i ułatwi technikom odbieranie zgłoszeń. System stworzy szereg działań prewencyjnych, dzięki którym utrzymanie ruchu będzie pracować szybciej. Do wdrożenia systemu CMMS powinny przekonać również możliwości ustalenia przypomnień o regularnych przeglądach, do których wykonywania zobowiązani są wyznaczeni pracownicy służb utrzymania ruchu.

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty