Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Od czego zależy zdrowy układ krążenia?

Wraz z wiekiem serce i układ krążenia stają się bardziej podatne na poważne choroby. Zapotrzebowanie na witaminy i minerały zaczyna przewyższać możliwości ich zaspokojenia. Niewystarczający poziom cholesterolu, zła dieta i zbyt mało ruchu mogą prowadzić do stanów takich jak miażdżyca tętnic, zakrzepy krwi, a nawet zawały serca. Aby tego uniknąć, warto zmienić swoją dotychczasową dietę i zakupić suplementy chroniące układ krążenia. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak zadbać o układ krwionośny, a także jakie suplementy na układ krążenia sprawdzą się najlepiej.

Choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną przedwczesnych zgonów na całym świecie. Chociaż istnieje wiele leków stosowanych w leczeniu chorób układu krążenia, szczególny nacisk należy położyć na profilaktykę, czyli prawidłowy styl życia. Jak nasze nawyki związane ze stylem życia wpływają na pracę układu krążenia? Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna jest jednym z niezbędnych elementów zdrowego stylu życia. Podczas gdy wielu z nas postrzega to po prostu jako integralną część utraty zbędnych kilogramów, ćwiczenia oferują znacznie więcej korzyści. Korzystnie wpływają bowiem na funkcjonowanie układu krwionośnego i mięśniowo-szkieletowego i poprawiają metabolizm lipidów, węglowodanów i hormonów oraz wzmacniają stan zdrowia. Prowadząc siedzący tryb życia, należy wprowadzać ćwiczenia stopniowo.

Dym tytoniowy dostający się do naszych płuc natychmiast uruchamia kaskadę reakcji, które bezpośrednio wpływają na pracę serca i krążenie krwi. Warto wspomnieć, że nie musimy być aktywnymi palaczami, aby wdychać dym - bierne palenie, czyli przebywanie w towarzystwie palacza, jest równie szkodliwe.

Układ krwionośny, a dieta

Jak powszechnie wiadomo, odżywianie ma ogromny wpływ na zdrowie. Właściwa dieta może pomóc zachować piękny wygląd skóry i zapobiegać przybieraniu na wadze. Ale jak odżywianie wpływa na naszą krew? Czy w chorobach układu krążenia potrzebny jest specjalny jadłospis? Jaka dieta pozytywnie wpływa na układ krwionośny?

Choroby serca są w dużej mierze spowodowane niezdrowym trybem życia. Ryzyko miażdżycy lub chorób serca wzrasta, jeśli Twoja dieta zawiera dużo czerwonego mięsa, tłuszczu zwierzęcego, soli lub słodyczy. Złe nawyki żywieniowe mogą również prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu. Choroby układu krążenia dotykają głównie osoby z nadwagą lub otyłością. Osoby z nadprogramowymi kilogramami są bardziej narażone na niewydolność serca oraz zawał niż ludzie z prawidłową wagą.

Zadbaj o zbilansowaną dietę

Tłuszcze są jednymi z niezbędnych makroskładników w diecie każdego człowieka. Możemy je podzielić na te pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. To drugie są zdecydowanie lepsze dla naszego zdrowia. Tłuszcze roślinne zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które wchodzą w skład błon komórkowych, wzmacniają odporność, normalizują ciśnienie krwi oraz regulują poziom trójglicerydów i pomagają utrzymać dobry cholesterol we krwi.

Unikaj czerwonego mięsa, soli, cholesterolu, przetworzonej żywności bogatej w tłuszcze trans, słodyczy, ciast i słonych przekąsek. Wybierając produkty, warto czytać etykiety i wybierać produkty z jak najmniejszą ilością dodatków i konserwantów. Dieta śródziemnomorska i zdrowy tryb życia pomaga w utrzymaniu zdrowego serca.

Jakie suplementy diety na układ krążenia wybrać?

Do elementów, które powinny zawierać suplementy diety na układ krążenia oraz zbilansowana dieta, należy przede wszystkim witamina C. Do popularnych form należą także zioła na krążenie.

Witamina D jest jedną z najważniejszych witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Receptory witaminy D znajdują się w wielu tkankach docelowych, w tym w komórkach tworzących układ sercowo-naczyniowy. Witamina D może w różny sposób uczestniczyć w patogenezie chorób układu krążenia, a tym samym odgrywa ważną rolę w powstawaniu blaszek miażdżycowych. Ostatnio niedobór witaminy D odnotowano między innymi u pacjentów z zawałem mięśnia sercowego, nadciśnieniem tętniczym, migotaniem przedsionków czy niewydolnością serca.

Jednym z suplementów diety, które pozytywnie wpływa na układ krążenia, jest czerwona koniczyna - wiele osób nieprzypadkowo uważa ją za kwintesencję kobiecego zioła. Nie bez powodu, ponieważ jest to bardzo przydatna głównie na dolegliwości kobiece. Może być ciekawą i bezpieczniejszą alternatywą dla terapii hormonalnej, wpływając jednocześnie na wygląd. Nie oznacza to jednak, że zioło to mogą zażywać tylko kobiety. Czerwona koniczyna zmniejsza ryzyko występowania chorób układu sercowo-naczyniowego np.: miażdżycy czy choroby niedokrwiennej serca.

Jakie preparaty na prawidłowe ciśnienie krwi?

Obecny tryb życia, niezdrowa dieta, praca siedząca oraz niewielka aktywność fizyczna nie mają korzystnego wpływu na serce i układ krążenia. Gdy pojawia się problem medyczny, można skorzystać z dostępnych bez recepty leków kardiotonicznych, leków na żylaki i obrzęki, skutecznych leków na hemoroidy czy leków obniżających poziom cholesterolu.

Dostępne bez recepty produkty do stosowania miejscowego na hemoroidy często zawierają składniki łagodzące, lecznicze i nawilżające, które pomagają zmniejszyć ból i swędzenie takie jak m.in. ekstrakt z lukrecji. Są szczególnie pomocne we wczesnych stadiach choroby. Leki zawarte w maści lub czopki przyspieszają gojenie podrażnień, zmniejszając ból i dyskomfort. Można je stosować domowymi sposobami. Znane metody leczenia tego typu hemoroidów to na przykład kąpiele ziołowe.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym nutropharma.pl, który od ponad 30 lat zajmuje się tworzeniem najwyższej jakości suplementów diety.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty