Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
W ciągu pięciu dni, w centrum szwedzkiej Uppsali doszło do dwóch gwałtów i dwóch prób gwałtów na młodych kobietach. Policja zatrzymała w czwartek w tej sprawie 19-letniego mężczyznę.
Do pierwszej próby gwałtu doszło o 1 w nocy z piątku na sobotę na jednej z ulic w centrum miasta. Dwie godziny później 300 metrów dalej zaatakowano 25-letnią kobietę. Napastnik zaciągnął ją do bocznej uliczki i tam brutalnie zgwałcił. Dwie doby później w miejskim parku zgwałcono nieletnią dziewczynkę. W nocy z wtorku na środę doszło do drugiej próby gwałtu w centrum Uppsali.

- Napastnik napadł na kobietę od tyłu. Chwycił ją za krocze, podniósł do góry i rzucił na ziemię, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Posiadamy rysopisy domniemanych sprawców tych ataków, ale nie upubliczniamy ich. Nie chcemy, aby ewentualni świadkowie kierowali się nimi w swoich zeznaniach - powiedział szwedzkiemu radiu, rzecznik policji w Uppsali Mikael Hedström.

Prokuratur Johan Strömbäck, zdecydował w czwartek o zatrzymaniu 19-letniego mężczyzny. Jest podejrzewany o gwałt na nieletniej dziewczynce. Zarówno policja, jak i prokuratura nie podaje informacji na temat narodowości mężczyzny. Zatrzymany nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty