Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Konie czystej krwi arabskiej. źródło: https://pixabay.com/pl/photos/mistrzowie-koni-arabskich-konie-3284817.
Konie czystej krwi arabskiej. źródło: https://pixabay.com/pl/photos/mistrzowie-koni-arabskich-konie-3284817.
Czempionat Polski klaczy i ogierów oraz wręczenie nagród honorowych zaplanowano na niedzielę w stadninie w Janowie Podlaskim. Podczas 50. jubileuszowej aukcji Pride of Poland na sprzedaż wystawiono 21 koni czystej krwi arabskiej.
To wyjątkowe przedsięwzięcie z długą i bogatą tradycją, a konie z polskich stadnin są niezwykle cenione na całym świecie tłumaczy Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, organizator i pokazów, i aukcji. Według niego, to piękne i dzielne zwierzęta. W czasie prezentacji jurorzy oceniają i punktują ich wygląd oraz ruch.

Do Janowa Podlaskiego przyjechali nie tylko kupcy, ale także miłośnicy arabów z całej Polski. Chętnych do oglądania pokazów nie brakuje. W tym roku - po raz pierwszy - swoje nagrody przyznało również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zdaniem ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, to dowód uznania dla prywatnych hodowców i zachęta do tego, by skutecznie rywalizowali z państwowymi stadninami. Imprezie, która potrwa do najbliższego wtorku, patronuje prezydent Andrzej Duda.
Relacja Anny Orzeł [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty