Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Piotrkowski Sąd Okręgowy rozpatrzy w środę zażalenie prokuratury na decyzję Sądu Rejonowego o niezastosowaniu tymczasowego aresztu wobec Kamila Durczoka. źródło: https://pixabay.com/
Piotrkowski Sąd Okręgowy rozpatrzy w środę zażalenie prokuratury na decyzję Sądu Rejonowego o niezastosowaniu tymczasowego aresztu wobec Kamila Durczoka. źródło: https://pixabay.com/
Piotrkowski Sąd Okręgowy rozpatrzy w środę zażalenie prokuratury na decyzję Sądu Rejonowego o niezastosowaniu tymczasowego aresztu wobec Kamila Durczoka.
Dziennikarz kierując autem pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na autostradzie A1. Usłyszał w prokuraturze dwa zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Prokuratura wystąpiła o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.

Rzecznik prokuratury, Witold Błaszczyk przypomniał, że w związku z drugim z zarzutów grozi do 12 lat więzienia.

- Przy tego rodzaju zarzucie prokuratura miała prawo wystąpić do sądu o zastosowanie w stosunku do podejrzanego tymczasowego aresztowania celem zabezpieczenia prawidłowego toku dalszego postępowania przygotowawczego - powiedział Witold Błaszczyk.

Sąd rejonowy nie przychylił się jednak do wniosku prokuratury. Według jednego z adwokatów dziennikarza, Michała Zacharskiego to właśnie drugi z zarzutów wzbudził wątpliwości sądu.

- Według sądu, nie ma dużego prawdopodobieństwa popełnienia tego przestępstwa cięższego. Obrona wskazywała na to od samego początku - powiedział mecenas Zacharski.

Kamil Durczok spowodował kolizję na przebudowywanym odcinku autostrady A1 w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego. Badanie na obecność alkoholu wykazało u niego 2,6 promila w wydychanym powietrzu.
Relacja Moniki Gosławskiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty