Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mariusz Kamiński. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin/Archiwum]
Mariusz Kamiński. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Andrzej Duda dokona zmiany w składzie Rady Ministrów. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 w Pałacu Prezydenckim - w jej trakcie planowane jest wystąpienie prezydenta.
Na wniosek premiera na ministra spraw wewnętrznych prezydent ma powołać Mariusza Kamińskiego. Nowy szef resortu będzie nadal pełnił dotychczasową funkcję ministra koordynatora do spraw służb specjalnych - będzie łączył oba stanowiska.

- Przypomnę, że również podczas rządów naszych poprzedników, rządu Donalda Tuska taka konstrukcja miała zastosowanie: pan minister Cichocki, z tego, co pamiętam, również łączył te dwie funkcje. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Jest teraz decyzja pana premiera, by taką konstrukcję zastosować i myślę, że ona się dobrze sprawdzi - powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda na wniosek Mateusza Morawieckiego odwołał dotychczasową szefową MSWiA Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów. Następnie została ona wybrana na stanowisko marszałka Sejmu. Doszło do tego ze względu na ustąpienie Marka Kuchcińskiego z tej funkcji.
Relacja Sylwii Białek (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

1234567
1234567

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty