Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Irak. Źródło: www.google.pl/maps
Irak. Źródło: www.google.pl/maps
W Słupsku pożegnano stu żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego jadącego do Iraku. Mundurowi - kobiety i mężczyźni - przez pół roku będą pomagać Irakijczykom w szkoleniu pododdziałów specjalnych sił zbrojnych.
Będą też naprawiać sprzęt wojskowy. Żołnierzom towarzyszyli bliscy i przyjaciele. - Jest żal, smutek i tęsknota, i obawa. Najgorsza jest rozłąka z rodziną - mówili.

- Polscy żołnierze będą szkolić siły irackie w ramach koalicji zwalczającej tak zwane Państwo Islamskie - mówi rzecznik prasowy dowódcy siódmej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Irak kapitan Piotr Spólny. - Będziemy szkolili poszczególne komponenty armii irackiej, doradzali przy konserwacji i naprawie sprzętu, bo jest bardzo dużo poradzieckiego sprzętu w Republice Iraku. Żołnierze są już spakowani, w piątek wylot.

Obecna zmiana będzie służyła w Iraku pół roku. Polacy nie biorą udziału w działaniach bojowych. Część żołnierzy stacjonuje w Jordanii i Kuwejcie.
Żołnierzom towarzyszyli bliscy i przyjaciele.
- Polscy żołnierze będą szkolić siły irackie w ramach koalicji zwalczającej tak zwane Państwo Islamskie - mówi rzecznik prasowy dowódcy siódmej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Irak kapitan Piotr Spólny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty