Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zbigniew Ziobro. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Zbigniew Ziobro. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że chciałby, aby wyciągnięto na przyszłość wnioski z doświadczenia totalitaryzmów.
W piątek w Warszawie odbywa się Międzynarodowa Konferencja na temat Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Jak podkreślił podczas otwarcia Zbigniew Ziobro, konferencja powinna być miejscem wymiany doświadczeń, jak uporać się ze spuścizną komunizmu.

- Aby nie odrabiać lekcji od nowa, tylko starać się wybierać rozwiązania optymalne, które wydają się być dobre do zastosowania w naszych warunkach kulturowo-prawnych. Wyciągamy też wnioski z naszych błędów. Jednym z największych było zaniechanie oczyszczenia środowiska sędziowskiego po upadku komunizmu, mimo że komunistyczne rządy skazywały na śmierć tysiące ludzi. Setki tysięcy osób, uczestników niepodległościowego podziemia zostało skazanych, często pozbawianych również wolności - powiedział Ziobro.

Zbigniew Ziobro dodał również, że "po upadku zbrodniczego systemu złożone z sędziów sądy dyscyplinarne niestety nie usunęły z zawodu tych, którzy dopuszczali się nieprawości".

Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych obchodzony jest w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Został proklamowany przez Parlament Europejski w 2008 roku.
Jak podkreślił podczas otwarcia Zbigniew Ziobro, konferencja powinna być miejscem wymiany doświadczeń, jak uporać się ze spuścizną komunizmu.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Jak? Ano tak, jak to zrobił PiS - przejąć ją i twórczo wdrożyć.
Jest to praktycznie niemożliwe, bo jak pokazały niedawne wybory europejskie, komuna wypłynęła...
Nie było reformy sądownictwa po 1989 roku, nie było też zakazu sprawowania funkcji przez działaczy tamtego systemu. Było za to grabienie Polski i powstali milionerzy, którzy figurują w archiwach IPN. Smutne, ale próbować zawsze można i nie poddawać się.
Min. Ziobro w pięknym stylu odwraca kota ogonem . Gdyby nie spuścizna komunizmu to skąd aparat podległy min. Ziobro czerpałby wzorce na upodlenie oponentów politycznych bolszewickimi metodami ?
jestem pod wrażeniem opinii powyżej - super
coś dodam od siebie, zauważyłem że zaczęły się rządy sprzeczności, czyli robienie z głupich jeszcze większych ... zasłyszane w radyjku, nie zacytuję dosłownie "...ofiar stalinizmu..." tam usłyszałem, lecz co to znaczy? kim był stalin? stalin oczywiście był komunistą ale nad wejściem do parlamentu ue widnieje napis autorstwa spinelliego, włoskiego komunisty .. pytanie dlaczego im to nie przeszkadza??? obłuda level HARD, lecz oni przemawiają do przygłupich i mają tego pełną świadomość...
pis, ziobro, tym samym rozpędem mając za idiotów ludzi żyjących w kraju (hmmm) walczą z totalitaryzmem .... ale robią dokładnie to samo co robił stalin z ludźmi
PZPR+ rządzi bandyckimi metodami rodem z SB.
Trzeba im pogratulować - uczą się od najlepszych i mają celujące wyniki.
Zaprawdę powiadam Wam - zdolni są!
do wszystkiego.... niestety
Janku .. przytaknę Tobie w tym temacie ale czy to nie Ty hołubisz bolka?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty