Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Michał Dworczyk. https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Dworczyk
Michał Dworczyk. https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Dworczyk
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że rząd monitoruje sytuację na rynku finansowym po ogłoszeniu wyroku europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie frankowiczów.
W czwartek Unijny Trybunał dał zielone światło dla unieważnienia umów we frankach w Polsce. Powodem są nieuczciwe klauzule dotyczące powiązania kredytów z obcą walutą, której kurs ustala bank. Orzeczenie otwiera frankowiczom drogę do składania pozwów w polskich sądach.

Jak zapewnił Michał Dworczyk sytuacja na rynku jest opanowana, a system bankowy w Polsce jest stabilny.

- Oczywiście pojawiają się różne głosy i różne opinie, ale większość tych przynajmniej najbardziej kasandrycznych jest przesadzona - powiedział Michał Dworczyk.

W czwartek Sędziowie z Luksemburga uznali, że interes i wola kredytobiorcy są najistotniejsze i powinny przeważyć. Podkreślili, że od kredytobiorców będzie zależało, czy zrezygnują z umów, co będzie się wiązało ze spłatą pozostałych części kredytów, czy też je zachowają.
Jak zapewnił Michał Dworczyk sytuacja na rynku jest opanowana, a system bankowy w Polsce jest stabilny. - Oczywiście pojawiają się różne głosy i różne opinie, ale większość tych przynajmniej najbardziej kasandrycznych jest przesadzona - powiedział Michał

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty