Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych oraz kolejnych zmarłych osobach.
Godzina 21:30
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z województwa dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 901. Z powodu COVID-19 zmarło w naszym kraju dziesięć osób.

Godzina 19:55
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 37 osób z województwa mazowieckiego, 2 osób z województwa lubuskiego i 1 osoby z województwa małopolskiego. Resort poinformował także, że w szpitalu w Cieszynie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 884, z czego 10 osób zmarło.

Godzina 18:00
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 45 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 5 nowych zakażeń odnotowano w województwie zachodniopomorskim. Łącznie we wtorek przybyło 95 nowych przypadków zachorowań. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 844, z czego 9 osób zmarło.

Godz. 14.37
Jest 25 nowych przypadków koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie jest ich 799. Zmarło 9 osób. Nowe potwierdzone przypadki to dziesięciu pacjentów z województwa małopolskiego, 8 z dolnośląskiego, 6 z lubelskiego i jeden z kujawsko-pomorskiego.

Godz. 13:35
Minister zdrowia poinformował, że wprowadzone są także ograniczenia w uczestnictwie w Mszy Świętej. W kościele będzie mogło przebywać maksymalnie 5 osób, plus osoby prowadzące nabożeństwo.

Godz. 13.25
Rozdysponowaliśmy około stu tysięcy testów. Doszliśmy do dziennego poziomu - około 3000 - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Godz. 13.10
Jak poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, od środy 25 marca zostaje wprowadzone ograniczenie w przemieszczaniu się.

Godz. 12.55
W ciągu dziewięciu dni akcji "LOTdoDomu" do kraju powróciło 32 tysięcy polskich obywateli. We wtorek przewoźnik zabiera Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców między innymi z Dubaju, Rio de Janeiro i Kapsztadu.

Godz. 12:25
Centrum Informacyjnego Rządu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformowało, że o godzinie 12.45 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego.

Godz. 11:53
Zmarła 10 osoba zakażona koronawirusem w Polce. 79-letni mężczyzna jest drugą śmiertelną ofiarą w Radomiu. O jego śmierci poinformował na Facebooku prezydent tego miasta - Radosław Witkowski:

"To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Pacjent miał choroby współistniejące."

W sumie w Polsce zakażonych koronawirusem zostały 774 osoby. Zmarło 10.

Godz. 11:45
Powszechny Zakład Ubezpieczeń przekaże do użytkowania dwieście samochodów służbom medycznym, które zajmują się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Godz. 11:40
Przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się z apelem o wspólną modlitwę w intencji m.in. ustania epidemii koronawirusa

Godz. 11:00
Poczta Polska zadecydowała o wstrzymaniu doręczania korespondencji pod adresy, gdzie przebywają osoby objęte kwarantanną.

Godz. 10.40
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dodało, że zmarła kolejna, dziewiąta zakażona osoba.

Potwierdzone przypadki dotyczą siedmiu osób z województwa podkarpackiego i jednej osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.

Resort zdrowia poinformował, że dziewiątą ofiarą śmiertelną zakażoną koronawirusem jest 68-letni mężczyzna. Był on leczony w szpitalu w Puławach. Ministerstwo dodało, że jego stan był ciężki i miał choroby współistniejące.

W sumie w Polsce zakażonych koronawirusem zostały 774 osoby.

Godz. 10.13
341 przypadków naruszenia kwarantanny odnotowali policjanci. W ostatniej dobie funkcjonariusze policji sprawdzili prawie 88 tysięcy osób, które przebywają na kwarantannie. Liczba naruszeń w ciągu doby jest podobna jak w poprzednich dniach.

Godz. 9.36
W związku z epidemią koronawirusa dziesiątki tysięcy naszych rodaków utknęła w różnych częściach świata. Tak było m.in. na amerykańskiej Florydzie.

Godz. 8.58
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W sumie w Polsce zakażonych koronawirusem zostało 766 osób. 8 osób zmarło.

Godz. 8.55
Kolejne pięć przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie zachodniopomorskim.

Godz. 8.00
Rodzinne Pierwsze Komunie Święte w maju, zamiast grupowych - to zalecenia Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.

Godz. 7.55
Szczecinianie chcą drukować przyłbice ochronne dla lekarzy.

Godz. 7.28
Nie daj się oszukać na koronawirusa - apelują policjanci i proszą, aby rozmawiać ze starszymi osobami z rodziny o możliwych zagrożeniach.

Godz. 6.57
Miejski Dom Kultury w Świnoujściu prowadzi zajęcia online. Pracownie plastyczne placówki publikują na swoim koncie na Facebooku filmy instruktażowe, które pokazują dzieciom, jak przygotować kolejne projekty.

Godz. 6.47
Spore zmiany na szczecińskich cmentarzach. Przez koronawirusa, całkowicie zmienia się sposób odprawiania uroczystości pogrzebowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty