Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / oohhsnapp (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / oohhsnapp (CC0 domena publiczna)
Kolejne amerykańskie stany łagodzą restrykcje wprowadzone w walce z epidemią koronawirusa.
Do kilku południowych stanów, które rozpoczęły odmrażanie gospodarki w ubiegłym tygodniu dołączyły w poniedziałek: Kolorado, Minnesota i Mississippi. Amerykanie są podzieleni w sprawie tempa znoszenia restrykcji.

W ubiegłym tygodniu gubernator stanu Georgia zezwolił na otwarcie zakładów fryzjerskich, studiów tatuażu, punktów kosmetycznych, salonów masażu i kręgielni. Od poniedziałku w Georgii otwarte są kina i restauracje, choć z ograniczeniami dotyczącymi liczby klientów. Chętnych do korzystania z usług jest na razie stosunkowo niewielu ale właściciele lokalnych biznesów liczą na to, że z każdym dniem będzie ich przybywać.

Od poniedziałku w stanie Minnesota otwarte są zakłady przemysłowe i biura. W Kentucky szpitale wznawiają wstrzymane w związku z epidemią zabiegi in operacje. W Kolorado zniesiono restrykcje dotyczące salonów fryzjerskich i zakładów weterynaryjnych. Prace będą też mogli wznowić agenci nieruchomości. Część ograniczeń zniosła także Alaska a gubernator Michigan zapowiedziała, że od piątku zezwoli na wizyty w parkach stanowych i pływanie łodziami oraz otworzy część sklepów, w tym ogrodnicze.

Znoszenie restrykcji w połowie maja w północnej części stany Nowy Jork zapowiedział gubernator Andrew Cuomo. Nowy Jork ma za sobą szczyt epidemii - liczba zgonów spadła tam o ponad połowę, a liczba nowych hospitalizacji dwukrotnie. Większość amerykańskich stanów nadal jednak utrzymuje restrykcje.

W Stanach Zjednoczonych liczba infekcji koronawirusem zbliża się do miliona, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 55 tysięcy.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty