Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Policja zatrzymała kandydata na prezydenta Pawła Tanajnę. Zrobiono to - jak poinformowano - "w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta".
"Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji" - napisała na Twitterze stołeczna policja.

W Warszawie odbył się tak zwany protest przedsiębiorców, organizowany przez kandydata na prezydenta Pawła Tanajnę.

Policja informuje, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane - wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Rzecznik stołecznej policji, nadkomisarz Sylwester Marczak powiedział, że policja działa tam, gdzie łamane jest prawo. "Cały czas mamy do czynienia z sytuacją, gdzie osoby lekceważą te komunikaty. Stąd między innymi tam, gdzie mamy do czynienia z tym lekceważeniem i naruszaniem prawa, podejmowane są działania z naszej strony" - powiedział rzecznik.

Dodał, że konieczne jest działanie pododdziałów zwartych. "W tych sytuacjach, gdzie zachodzi taka konieczność, osoby będą otaczane kordonem, będą po kolei legitymowane i kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu" - tłumaczył Sylwester Marczak.

Rzecznik poinformował, że sytuacja związana z protestem jest bardzo dynamiczna i policjanci działają w kilku punktach Warszawy.
Sylwester Marczak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że policja działa tam, gdzie łamane jest prawo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty