Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Według włoskich mediów rząd rozważa możliwość wprowadzenia zakazu demonstracji. Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
Według włoskich mediów rząd rozważa możliwość wprowadzenia zakazu demonstracji. Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
W Turynie do późna w nocy trwały starcia demonstrantów z policją. Są ranni i kilkunastu aresztowanych. W wielu włoskich miastach protestowano przeciwko nowym środkom bezpieczeństwa wprowadzonym w związku z rozwojem pandemii.
Najwięcej protestów budzi decyzja o zamykaniu restauracji i barów o godz. 18.

W Turynie do demonstrantów dołączyli anarchiści. Splądrowano kilka sklepów. Policjantów obrzucano butelkami z benzyną i podpalano zaparkowane na ulicach skutery. Do starć z policją doszło również w Mediolanie, Katanii i Trieście.

Protesty przeciw nowym ograniczeniom odbywają się od dwóch dni w wielu włoskich miastach. Tym razem demonstracje na ulicach Rzymu, Neapolu i Genui miały przebieg w miarę spokojny. Protestujący - w tym pracownicy zamkniętych kin, teatrów, aktorzy i muzycy - domagają się natychmiastowej pomocy finansowej ze strony państwa. Branża gastronomiczna żąda możliwości pracy do godz. 23.

Według włoskich mediów rząd rozważa możliwość wprowadzenia zakazu demonstracji.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty