Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Dimhou (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Dimhou (CC0 domena publiczna)
Coraz więcej przestępców wyłudza pieniądze oszukując, że mogą sprzedać szczepionkę na koronawirusa.
Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka powiedział, że o dystrybucji szczepionek można się dowiedzieć z oficjalnych rządowych źródeł, a nie od anonimowych osób. Dodał, że szczególnie narażone na takie oszustwa są osoby, które obawiają się zakażenia. Rzecznik zaznaczył, że o dystrybucji szczepionek informować będzie polski rząd. "To jest jedyne oficjalne źródło" - podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.

Rząd zapewnił, że szczepionki na Covid-19 będą darmowe i dystrybuowane w pierwszej kolejności wśród służb zaangażowanych w walkę z pandemią i grup wiekowych najbardziej narażonych na zachorowanie.

Policja przypomina, że w ostatnim czasie oszuści modyfikują znaną metodę wyłudzania pieniędzy "na wnuczka" podając się za przedstawiciela służby zdrowia. Przestępcy mówią, że potrzebna jest pilna wpłata pieniędzy na leczenie bliskiej osoby, która znalazła się w szpitalu.

Po przekazaniu gotówki okazuje się, że bliski nie był zakażony koronawirusem, a pieniądze przejęli nieznani sprawcy.
Rzecznik komendanta głównego policji inspektor Mariusz Ciarka powiedział, że o dystrybucji szczepionek można się dowiedzieć z oficjalnych rządowych źródeł, a nie od anonimowych osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty