Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
Brytyjski dziennik Financial Times donosi, że Włochy zablokowały eksport szczepionek firmy AstraZeneka do Australii. To pierwszy taki zakaz w Unii.
Stało się za przyzwoleniem Komisji Europejskiej - potwierdził brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z urzędników w Komisji.

Przepisy dotyczące blokowania eksportu poza Unię tych szczepionek, które zostały wyprodukowane na terenie Wspólnoty, zaczęły obowiązywać przed kilkoma tygodniami. To była odpowiedź Unii na problemy z planowanymi dostawami szczepionek do krajów członkowskich. Blokada ma być stosowana wobec firm, które nie dotrzymują terminów, a najwięcej problemów jest obecnie z dostawami firmy AstraZeneca.

- Koncern nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, wiele krajów, w tym Polska, nie otrzymało na czas szczepionek - powiedział korespondentce Polskiego Radia jeden z unijnych urzędników.

Dlatego Komisja zezwoliła na zablokowanie eksportu przez Włochy, które na swoim terenie mają jedną z fabryk brytyjsko-szwedzkiego koncernu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty