Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Według ankiety amerykańskiej stacji telewizyjnej FOX News, 60 procent mieszkańców USA obecnie uważa, że COVID-19 został stworzony przez naukowców i wyciekł z laboratorium w Chinach. Jeszcze niedawno uważano to za teorię spiskową. 31 procent respondentów sądzi, że pandemia zaczęła się na świecie naturalnie.
Z teorią, że koronawirus powstał w laboratorium, zgadza się 79 procent zwolenników Partii Republikańskiej i 58 procent wyborców niezależnych. Wśród demokratów z taką opinią zgadza się 41 procent osób popierających to ugrupowanie, a 46 procent uważa, że COVID-19 ewoluował naturalnie.

FOX News przy tym reporcie podkreśla, że nie opublikowano żadnych bezpośrednich dowodów naukowych, które jednoznacznie dowodzą obu perspektyw. Jednak 26 maja prezydent USA Joe Biden zarządził przegląd danych wywiadowczych na temat tego, gdzie mógł pojawić się wirus.

Dokładnie połowa ankietowanych uważa, że koronawirus trwale zmienił sposób życia Amerykanów, 42 procent uznaje, że zmiana jest tymczasowa. Tylko sześć procent odpowiadających sądzi, że tak naprawdę pandemia nie doprowadziła do żadnych zmian. 70 procent uznało, że największą zmianą jest praca bezpośrednio z domu, ale przy okazji nie ma nic przeciwko takim rozwiązaniom na dłużej.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty