Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.pixabay.com/Chraecker (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/Chraecker (domena publiczna)
Ponad sto budynków mieszkalnych i gospodarczych zostało uszkodzonych z powodu zalania w powiecie Myślenickim - poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita po posiedzeniu sztabu kryzysowego.
W wyniku gwałtownego deszczu wylały lokalne rzeki i pod wodą znalazło się część posesji w Myślenicach, Głogoczowie oraz Krzyszkowicach. Straż pożarna musiała ewakuować około 20 mieszkańców.

Jak mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita, z powodu wysokiego poziomu wody w lokalnych rzekach oraz prognozowanych burz, na południu małopolski utrzymany jest stan alarmowy.

W komendach powiatowych straży pożarnej w Małopolsce podniesiony został stan osobowy jednostek. Strażacy prewencyjnie ewakuują także obozy harcerskie zlokalizowane w Małopolsce.
Relacja Tomasza Bździkota [IAR]
Relacja Pawła Pawlicy [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty