Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura zapowiada odwołanie od decyzji sądu o braku aresztu dla 17-letniego motocyklisty, który w sobotę wieczorem wjechał w dwie nastolatki. W wyniku zdarzenia, do którego doszło w gminie Wąsewo w województwie mazowieckim, jedna z dziewczyn zmarła, druga trafiła do szpitala. W chwili zdarzenia dziewczyny siedziały na znajdującej się na poboczu ławce przy kapliczce.
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Edyta Łukasiewicz powiedziała, że prokuratura domaga się aresztu ze względu na obawę matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karę. Przypomniała, że podczas przesłuchania podejrzany Konrad K. tłumaczył śledczym, że nie pamięta okoliczności wypadku ani tego, czy pił alkohol.

Edyta Łukasiewicz powiedziała, że podejrzany Konrad K. nie ma uprawnień do prowadzenia motocyklu, a w chwili zdarzenia kierował pożyczonym pojazdem.

Nawet jeśli w wyniku badań krwi okaże się, że motocyklista był trzeźwy, grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Edyta Łukasiewicz powiedziała, że prokuratura domaga się aresztu ze względu na obawę matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty