Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Czeski rząd zdecydował, że od września koszty prewencyjnych testów na koronawirusa nie będą pokrywane z ubezpieczenia zdrowotnego. Aktualnie Czesi mogą bezpłatnie wykonać jeden test antygenowy tygodniowo oraz dwa testy PCR miesięcznie.
Negatywny wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu bądź przechorowaniu COVID-19 umożliwia w Czechach swobodne podróżowanie, korzystanie z hoteli, gastronomii i kultury oraz niektórych usług.

Zakończenie trwającego od połowy grudnia programu bezpłatnych testów ma zachęcić Czechów do szczepień. Od września prewencyjne testy będą refundowane tylko w przypadku tych, którzy nie mogą zaszczepić się z przyczyn zdrowotnych, a także w przypadku osób które nie osiągnęły jeszcze odporności po przyjęciu szczepionki oraz dzieci do 12. roku życia, które aktualnie nie są objęte szczepieniami.

Dotychczas przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało w Czechach ponad 50 procent populacji. W ciągu doby potwierdzono 116 nowych zakażeń koronawirusem. Państwowy Instytut Zdrowia poinformował, że wariant delta stanowi obecnie od 70 do 80 procent infekcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty