Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską w Białym Domu, doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan zapowiedział kontynuowanie polityki sankcji wobec reżimu Łukaszenki.
Podczas wizyty w Waszyngtonie opozycjonistka rozmawiała także z szefem amerykańskiej dyplomacji Antonym Blinkenem.

Według komunikatu Białego Domu, podczas spotkania ze Swiatłaną Cichanouską, Jake Sullivan przekazał wyrazy wsparcia dla Białorusinów oraz wyraził podziw dla opozycji za odwagę i determinację w walce o demokrację i prawa człowieka. „Stany Zjednoczone wraz z partnerami i sojusznikami będą wyciągać konsekwencje wobec reżimu Łukaszenki, między innymi poprzez sankcje” - głosi komunikat Białego Domu. Jake Sullivan wezwał rząd Białorusi do natychmiastowego uwolnienia więźniów politycznych i podjęcia kompleksowego i szczerego dialogu z przywódcami demokratycznej opozycji oraz organizacji pozarządowych, który doprowadzi do wolnych i sprawiedliwych wyborów prezydenckich.

Podczas wizyty w Waszyngtonie Swiatłana Cichanouska udziela wywiadów, bierze udział w spotkaniach z ekspertami wpływowych waszyngtońskich ośrodków analitycznych oraz rozmawia z przedstawicielami administracji. Po spotkaniu z działaczką białoruskiej opozycji szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken zadeklarował wsparcie przez USA demokratycznych i euroatlantyckich aspiracji Białorusinów.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty